10 ژوئن 2024 - 12:43
معاون امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی:

برنامه دولت پذیرش 25 میلیون گردشگر خارجی در برنامه ششم توسعه است

8 نوامبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/7f64w

برنامه دولت پذیرش 25 میلیون گردشگر خارجی در برنامه ششم توسعه است
khoy-ag.ir
کلیسای سورپ سرکیس شهرستان خوی

معاون امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: برنامه دولت پذیرش و استقبال از 25 میلیون گردشگر خارجی در طول سال های برنامه ششم توسعه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پریسا نوروزی روز شنبه در جلسه بررسی محورهای توسعه فرهنگی، گردشگری و ورزشی شهرستان خوی افزود: باید زمینه سازی لازم در کل کشور برای این امر صورت بگیرد و در این خصوص سند خاصی نیز در حال تنظیم است.

وی اظهار کرد: نگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تدوین برنامه های سال های آتی در حوزه گردشگری یک نگاه راهبردی و ویژه است. باب گردشگری برای تدوین برنامه ششم توسعه بسیار روشن است و طرح های پیشنهادی در مورد گردشگری در طول برنامه عملیاتی می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی هم در این جلسه با اشاره به کمبود امکانات ورزشی در دومین شهرستان بزرگ آذربایجان غربی گفت: شهرستان خوی با توجه به اینکه با کشورهای همسایه از جمله ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان تفاهم نامه های ورزشی منعقد کرده، اما به علت کمبود امکانات ورزشی به ویژه نبود خوابگاه، قادر به میزبانی شایسته و برگزاری مسابقه های ورزشی استانی، کشوری و بین المللی نیست.

حسین سیوانی اصل همچنین با اشاره به مشکل های شهرستان خوی در حوزه های فرهنگی و گردشگری خواستار تخصیص بودجه مناسب برای رفع مشکل های شهرستان در حوزه گردشگری شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت: گردشگری یکی از محورهای توسعه استان معرفی شده و شهرستان خوی در این زمینه دارای پتانسیل های فراوان طبیعی و تاریخی است.

جلیل جباری با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری آثار تاریخی اظهار کرد: ضرورت صیانت و حفاظت از ابنیه تاریخی که دارای وضعیت ویژه در استان هستند، از اولویت های کاری ماست.

وی همچنین در خصوص طرح اولیه مجموعه شمس تبریزی در خوی گفت: طرح اولیه آرامگاه شمس تبریزی خوی توسط یکی از معماران مطرح بین المللی طراحی شده و آماده اجراست که امیدواریم با تامین اعتبارهای لازم عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه بودجه ورزشی استان آذربایجان غربی بسیار کم است، به وضعیت نامساعد سالن های ورزشی خوی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان خوی مهد ورزش استان می باشد، امکانات ورزشی این شهرستان در خور شأن و جایگاه آن نیست.

به گزارش ایرنا، پس از این جلسه، اعضای شرکت کننده به همراه معاون امور فرهنگی، ورزشی و گردشگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی از پروژه های در حال مرمت شهرستان خوی از جمله کلیسای سورپ سرکیس و مسجد مطلب خان و ورزشگاه پنج هزار نفری خوی بازدید کردند.

گفتنی است؛ شهرستان خوی با بیش از 354 هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی و هجدهمین شهر تاریخی، مذهبی و فرهنگی ایران محسوب می شود.

1