12 نوامبر 2019 - 10:01
مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی کرمان خبر داد؛

ایران کاندیدای جایزه خلاقیت سازمان جهانی جهانگردی

4 نوامبر 2015 - 14:10 dsfr.ir/a69dc

ایران کاندیدای جایزه خلاقیت سازمان جهانی جهانگردی
irantrips.ir
نمایی از یک اقامتگاه بوم گردی

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: پرونده اقامتگاه های بوم گردی ایران کاندیدای دوازدهمین جایزه خلاقیت سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان؛ علی ابراهیم نژاد مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی این اداره کل اظهار داشت: این جایزه از سال 2003 و با هدف حمایت از طرح های خلاقانه در راستای اهداف کلان صنعت گردشگری در دنیا که منطبق است بر محورهای هشت گانه «توسعه هزاره» به فعالان عرصه خلاقیت در جهان اهداء می شود.

وی ادامه داد: بر اساس محورهای توسعه هزاره که یکی از مهم ترین پروژه های سازمان ملل متحد در زمینه فقرزدایی، حفظ محیط زیست، ایجاد اشتغال، حمایت از زنان و غیره است، مسئولیت زیادی بر عهده سازمان جهانی جهانگردی در این زمینه قرار داده شده است.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان یادآور شد: برندگان این جایزه در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند.

وی ادامه داد: محمد جهانشاهی از فعالان صنعت گردشگری استان که اکنون معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان را بر عهده دارد، به عنوان یکی از سه عضو کارشناس حامی این پروژه برای ارائه و دفاع از طرح مذکور به سازمان جهانی جهانگردی معرفی شد.

ابراهیم نژاد با اشاره به اینکه بر اساس این طرح خانه های اصیل روستایی به عنوان صمیمانه ترین مکان های اقامتی در کشور پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند، افزود: این طرح که از سال گذشته آغاز شده در حال حاضر به سرعت مسیر تحقق اهداف خود به خصوص در چهارچوب گردشگری پایدار گام های مهمی برداشته است.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان اظهار کرد: استان به عنوان یکی از استان های پیشرو در این زمینه جایگاه ویژه ای در بحث خانه های بوم گردی دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1