21 فوریه 2024 - 15:40
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی:

اجرای طرح اقامتگاه بوم گردی در خراسان شمالی ناکام ماند

21 اکتبر 2015 - 18:20 dsfr.ir/vr93u

اجرای طرح اقامتگاه بوم گردی در خراسان شمالی ناکام ماند
خبرگزاری مهر
آدینه محمد سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: با توجه به ظرفیت های خوب گردشگری در روستاهای این استان، طرح اقامتگاه بوم گردی از سوی روستاییان خراسان شمالی مورد استقبال قرار نگرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ محمد سویدانلویی افزود: خراسان شمالی با توجه به ظرفیت های بالقوه در حوزه گردشگری نیاز جدی به اقامتگاه بوم گردی دارد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری به عنوان دومین عامل توسعه استان شناخته شده است، اظهار کرد: بر این اساس باید تمامی اقدامات موثر در راستای توسعه و رونق گردشگری و به دنبال آن توسعه و پیشرفت اقتصادی خراسان شمالی انجام شود.

سویدانلویی تحقق این امر را در گرو مشارکت و همراهی مردم و همکاری دستگاه های اجرایی دانست. وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح اقامتگاه بوم گردی در استان 8 روستای هدف گردشگری مورد توجه قرار گرفت، گفت: سازمان میراث فرهنگی برای اجرای این طرح آمادگی پرداخت یک میلیارد ریال تسهیلات دارد اما به رغم فعالیت ها و پیگیری های انجام شده این طرح مورد استقبال قرار نگرفت.

سویدانلویی اظهار کرد: خراسان شمالی از جمله استان های کشور است که با داشتن آب و هوای مناسب، جاذبه های خوب گردشگری را برای جذب گردشگر در خود جای داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: با توجه به عقب ماندگی های استان باید تمام ظرفیت های مختلف در حوزه های گردشگری، طبیعی، صنعتی، کشاورزی و ... به منظور جبران عقب ماندگی ها و توسعه خراسان شمالی مورد توجه قرار بگیرد.

گفتنی است؛ خراسان شمالی با دارا بودن 8 شهرستان و جمعیتی بالغ بر 917 هزار نفر، در مسیر جاده آسیایی قرار دارد و سالانه بیش از 20 میلیون مسافر و زائر در ایام تعطیلات نوروزی و سفرهای تابستانی از این مسیر تردد می کنند.

1