22 فوریه 2024 - 11:39
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری؛

بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پر ستاره

12 اکتبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/ot0su

بلاتکلیفی وعده ساخت 60 هتل پر ستاره
وب سایت آرمان سفر
هتل لاله یزد

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری گفت: تا یکی دو سال دیگر مشخص می شود ضرر تصمیم آنی و اجرا نشده مدیران قبلی سازمان میراث فرهنگی مبنی بر ساخت 60 هتل 4 و 5 ستاره، چقدر بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ غلامحسین حسینی گفت: در سال های گذشته تصمیم گرفته شد که 100 هتل 4 و 5 ستاره ساخته شود که بعدها گفتند که 60 هتل می سازند،  اما این کار هم به هر دلیلی انجام نشد و اکنون این پروژه ها به پرونده های حقوقی تبدیل شده اند چون 8 سال طول کشیده و بلاتکلیف مانده اند.

حسینی ادامه داد: در یک سال گذشته تقریبا برخی از این پرونده ها را ساماندهی و حل کردیم. اکنون بیشترین حجم کاری ما صرف رسیدگی به این پرونده های حقوقی می شود. در همه شرکت ها معمولا تعداد مشاور حقوقی حضور دارند اما واحد حقوقی شرکت توسعه گردشگری به خاطر وجود پرونده های حقوقی متعدد به تنهایی حکم یک اداره را دارد!

وی گفت: هنوز ضرری که پروژه های نیمه تمام برای شرکت ایجاد کرده اند برآورد ریالی نشده است ولی تا یکی دو سال دیگر که این پرونده ها به نتیجه برسند می توان گفت عملی نشدن تصمیم ساخت 60 هتل چه زیان هایی را متوجه شرکت کرده است. با این حال به فکر توسعه نیز بوده ایم و تا پایان سال یکی دو هتل دیگر را به مرحله بهره برداری و ساخت می رسانیم. اکنون هتل بیستون کرمانشاه را به بهره برداری رساندیم. قرار است هتلی نیز در اردبیل ساخته شود.

حسینی ادامه داد: در چشم اندازی که تعریف می کنیم متنوع ترین گروه هتلی را خواهیم داشت. یعنی به ذائقه بازار احترام می گذاریم اکنون در گروه هتل های لاله متنوع ترین هتل ها موجود است. از بوتیک هتل گرفته تا هتل سنتی و تاریخی و شاید بتوانیم هتل اسپرت را نیز راه اندازی کرده و به گروه هتل هایمان اضافه کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری درباره واگذاری هتل های لاله یزد و کیش نیز گفت: هتل لاله یزد به صندوق احیا و هتل لاله کیش نیز به بخش خصوصی واگذار شد اما نمی دانیم دلیل این واگذاری ها چه بود.

وی درباره اینکه آیا قرار است هتل های دیگر این شرکت نیز واگذار شود گفت: شاید به دلیل پراکندگی دارایی هایی که دارد واگذاری ها موردی انجام شود اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده و معمولا نمی توان یکی دو هتل از یک زنجیره هتل ها را فروخت چون گروه هتلی، یک زنجیره هتلی است که خدمات می دهد و با هم ارزش افزوده ای را ایجاد می کنند اما وقتی یکی دو هتل از آن گروه فروخته می شود حلقه مفقوده ای در گروه هتلی ایجاد خواهد شد.

حسینی افزود: این تصمیم مدیران قبلی شرکت بوده است و یکی از ابهامات ما هم این بوده که چرا و چطور این هتل ها به فروش رفته است و چرا اساسا ترکیب هتلی را به هم زده اند. من از آن جهت که آیا این هتل ها به قیمت فروخته شده یا نه وارد نمی شود. بلکه می گویم وقتی با یک تصمیم آنی گروه هتلی دارای شکاف می شود، از آنجا که خدمات زنجیره وار می دهند و مشتری ثابت دارند، دچار ضرر می شوند. وقتی این حلقه خراب شد تا بازسازی دوباره آن خسارت زیادی به گروه وارد می شود.

1