27 می 2020 - 07:19

کتابخانه گردشگری امکانی برای به روز رسانی فعالان

23 سپتامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/3c74h

چندی پیش خبر گشایش نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری در یزد منتشر شد. کتابخانه ای که ایده پرداز آن معتقد است ممکن است نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری نباشد اما قطعا نخستین فعالیت بخش خصوصی گردشگری در فعال سازی چنین ساز و کاری است.

چندی پیش همزمان با نخستین سالروز تشکیل خانه گردشگری یزد، خبر گشایش کتابخانه تخصصی گردشگری یزد نیز منتشر شد. خبری که می تواند نقطه عطفی در حوزه آموزش و توجه به بالابردن سطح آگاهی فعالان گردشگری باشد.

رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان یزد در این باره به "دنیای سفر" گفت: برای اولین بار در استان یزد خانه گردشگری با حضور همه تشکل های فعال گردشگری و میراث فرهنگی استان راه اندازی شد که اثرات مثبتی در زمینه صنعت گردشگری استان داشت چنانکه ایجاد خانه گردشگری به عنوان الگویی از یزد گرفته شد و اخیرا تشکیل خانه گردشگری در همه استان های کشور ابلاغ شده است. شکل گیری کتابخانه تخصصی گردشگری نیز می تواند چنین پیامدهای مثبتی در بر داشته باشد.

"محسن حاجی سعید" با تاکید بر آنکه در خبرها آمده است، نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری در یزد افتتاح شد تصریح کرد: نمی توانم بگویم نخستین کتابخانه تخصصی گردشگری است که افتتاح شده است چراکه ممکن است در دانشگاه ها یا سایر بخش های پژوهشی نیز چنین کتابخانه ای دایر باشد اما قطعا نخستین کتابخانه ایست که توسط بخش خصوصی گردشگری شکل گرفته است.

ایده پرداز این طرح ادامه داد: برای شکل گیری این کتابخانه تخصصی، مطالعاتی انجام دادیم چنانکه در حال حاضر حدود 300 عنوان کتاب مرتبط با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و آنچه می تواند به سواد راهنمایان گردشگری بیافزاید در این مجموعه قابل دسترس است.

به گفته حاجی سعید، تعداد عنوان های این کتابخانه تا اوایل سال آینده به 1000 عنوان خواهد رسید و منابع بخش انگلیسی نیز رشد چشم گیری خواهد داشت.

به گزارش "دنیای سفر" در حال حاضر راهنمایان و تشکل های گردشگری یزد با داشتن کارت عضویت در تشکل مربوطه می توانند از این کتابخانه استفاده کنند اما اجازه خروج کتاب ها را ندارند.

برای جمع آوری این مجموعه تا کنون حدود 4 میلیون تومان هزینه شده است و برای گسترش آن حدود 10 میلیون تومان دیگر بودجه نیاز است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1