30 سپتامبر 2023 - 18:57

دستور وزیر میراث‌فرهنگی برای ساماندهی آبشار مارگون

26 می 2023 - 13:00 dsfr.ir/xk3rd

دستور وزیر میراث‌فرهنگی برای ساماندهی آبشار مارگون
ایرنا
بازدید وزیر میراث‌فرهنگی از تفرجگاه سرچشمه شش پیر سپیدان

وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین روز سفر خود به فارس به شهرستان سپیدان سفر کرد و در ابتدای سفرش به این شهرستان ضمن بازدید از آبشار مارگون، پیگیر رفع مشکلات این جاذبه گردشگری طبیعی شد.

به گزارش «دنیای سفر»، سید عزت الله ضرغامی در این سفر مورد استقبال فرماندار و نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان این شهرستان قرار گرفت.

وی در بازید از آبشار مارگون سپیدان با توجه به لزوم مرمت سنگ‌فرش‌های مسیر دسترسی به این جاذبه طبیعی و ایجاد سرویس‌های بهداشتی و محدودیت‌هایی که از طرف محیط‌زیست برای اجرای عملیات بهسازی منطقه وجود دارد، ضمن مذاکره تلفنی با مسئولان محیط‌زیست دستور بهسازی مسیر دسترسی و ایجاد سرویس‌های بهداشتی را صادر کرد.

بر این اساس مرمت سنگ‌فرش آبشار مارگون و ایجاد سرویس بهداشتی در این منطقه گردشگری به زودی انجام می‌شود.

آبشار مارگون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز در شهرستان سپیدان قرار دارد.

وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با همراهی معاون‌ گردشگری استانداری فارس، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی فارس، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان از تفرجگاه سرچشمه شش پیر سپیدان بازدید کرد.

پاکسازی محیط در مسیر رودخانه و لزوم ارایه خدمات رفاهی مناسب به گردشگران از مواردی بود که ضرغامی در بازدید امروز خود در شش پیر سپیدان بر آن تاکید کرد.

1