9 ژوئن 2024 - 21:33
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

افزوده شدن ۲۱۸ اتاق به ظرفیت اقامتی گیلان

6 فوریه 2023 - 15:00 dsfr.ir/n42dy

افزوده شدن ۲۱۸ اتاق به ظرفیت اقامتی گیلان
میثم رودکی
اقامتگاه بومگردی «پیله بابا» در رشت

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، از افتتاح ۷۳ پروژه گردشگری استان در دهه فجر خبر داد و گفت: با بهره برداری از واحدهای یاد شده تعداد ۲۱۸ اتاق و ۶۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود.

به گزارش «دنیای سفر» ولی جهانی در حاشیه افتتاح ۷۳ پروژه گردشگری استان گیلان که با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر، ۷۳ پروژه گردشگری استان گیلان همزمان با سراسر کشور و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و فرماندار شهرستان انزلی در ساختمان قندچیان به بهره برداری رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان ادامه داد: حجم سرمایه گذاری این پروژه ها ۳۱۰ میلیارد تومان می باشد که با بهره برداری از واحدهای یاد شده تعداد ۲۱۸ اتاق و ۶۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه های گردشگری در استان، برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۴۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

جهانی درباره ساختمان قندچیان بیان کرد: ساختمان بانک ملی معروف به قندچیان در شهر بندرانزلی متعلق به دوره پهلوی اول بوده و با شماره ۱۱۱۴۵ به تاریخ ۱۱/۰۷/۱۳۸۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: مرمت ساختمان طی ۱۵ ماه و از اعتبارات بانک ملی به مبلغ پنج میلیارد تومان با نظارت فنی کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان صورت پذیرفته و هم اینک ۱۱ نفر کارمند در این شعبه مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند.

1