28 فوریه 2024 - 18:59

اجرای ۶۱ طرح گردشگری در کردستان تصویب شد

13 ژانویه 2023 - 14:00 dsfr.ir/aq7tt

اجرای ۶۱ طرح گردشگری در کردستان تصویب شد
دنیای سفر
اجرای ۶۱ طرح گردشگری در کردستان تصویب شد

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: اجرای ۶۱ طرح گردشگری با اشتغال زایی بیش از هزار نفر، در ۹ ماهه سال جاری در استان تصویب و موافقت اصولی آن صادر شد.

به گزارش «دنیای سفر»، آرمان وطن دوست روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: این طرح ها شامل احداث هتل، مجتمع گردشگری، اقامتگاه سنتی، سفره خانه سنتی و اقامتگاه بوم گردی در سطح استان است.

وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده برای بهره برداری از این طرح های گردشگری ۹۸۲ میلیارد تومان است، افزود: با بهره برداری از این طرح ها برای هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اظهار کرد: این اقدام به منظور حمایت از سرمایه گذاران، تقویت زیرساخت های اقامتی، پذیرایی و تفریحی، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان انجام شده است.

وطن دوست با بیان اینکه رشد و توسعه زیرساخت های گردشگری عاملی برای رونق اشتغال زایی در این بخش است، ابراز امیدواری کرد با حمایت از طرح ها و پروژه های اجرایی و همچنین جلب مشارکت همگانی، بیش از پیش شاهد رشد صنعت گردشگری در استان باشیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه هم در خبر دیگری به برگزاری کارگاه تخصصی مهارت های طبیعت گردی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: این کارگاه آموزشی که اکنون با هدف آشنایی هر چه بیشتر فعالان این حوزه با روش ها و راهکارهای طبیعت گردی، جذب گردشگر، برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر و توسعه گردشگری شهرستان در حال برگزاری است در ۶ ماه آینده نیز تکرار خواهد شد.

محمد حسینی با بیان اینکه در این کارگاه آموزشی بیش از ۵۰ نفر از طبیعت گردان و دوستداران طبیعت شرکت دارند، اظهار کرد: در برگزاری این دوره سعی می شود شرایطی فراهم شود تا علاقه مندان ضمن حضور در طبیعت برای محافظت و احیا آن نیز اقدام کنند.

وی افزود: این دوره با همکاری شرکت گردشگری "شوان گشت" در حال برگزاری است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه به تداوم برنامه های آموزشی حوزه گردشگری در سطح شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: در پایان به شرکت گنندکان گواهی شرکت در دوره اعطا می شود.

1