18 آوریل 2024 - 13:05
معاون استاندار:

گردشگری عامل توسعه لرستان

7 ژانویه 2023 - 15:30 dsfr.ir/g34nk

گردشگری عامل توسعه لرستان
پایگاه خبری لُرسو
قلعه فلک الافلاک نگین گردشگری لرستان

معاون استاندار لرستان بر لزوم تلاش و همت مدیران استان برای رونق گردشگری استان تأکید کرد.

به گزارش «دنیای سفر» احمدرضا دالوند هفدهم دی ماه در اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر با بیان اینکه لرستان از استان های گردشگرپذیر و دارای ظرفیت و پتانسیل های بالایی در این حوزه است، اظهار کرد: امروزه صنعت گردشگری پردرآمدترین و پررونق ترین صنعت جهان محسوب می شود و هر کشوری روی این موضوع برنامه ریزی مناسبی داشته، سهم بسزایی در بحث درآمدها و مبادلات اقتصادی به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه به ظرفیت های بالای استان در بحث گردشگری اشاره کرد و این صنعت را عامل توسعه لرستان برشمرد و افزود: اگر بتوانیم در این حوزه به درستی برنامه ریزی کنیم، علاوه بر رونق اقتصادی، در بحث های فرهنگی و دیگر موضوعات نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای خواهیم داشت.

دالوند بر لزوم تلاش و همت همه مدیران دستگاه های اجرایی در این حوزه تأکید کرد و گفت: برای رونق صنعت گردشگری مدیران باید نگاه خود را تغییر دهند و همکاری لازم را با ستاد هماهنگی خدمات سفر داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه همه امکانات و تشکیلات مربوط به نظام بوده و هدف نظام خدمت رسانی به مردم است، افزود: نگاه جزیره ای به این موضوعات ضربه بزرگی به استان خواهد زد.

وی عنوان کرد: همه دستگاه ها وظیفه داریم با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های استان به استقبال مسافران برویم تا خاطرات خوبی در ذهن آن ها تداعی شود.

دالوند از تشکیل ۱۰ کمیته برای برنامه ریزی و هماهنگی های لازم این ستاد خبر داد و بیان کرد: با توجه به تجربه هایی که از سال قبل در این کمیته ها کسب شده، نقاط ضعف و قوت بررسی خواهد شد و طی جلسه آتی برنامه ها و پیشنهادات عملیاتی خود را ارائه خواهند داد تا در این ایام آمادگی کامل را داشته باشیم.

معاون استاندار لرستان افزود: به منظور راهنمایی و هدایت مسافران نرم افزاری تهیه شده که به محض ورود گردشگران به استان این اپلیکیشن پیشنهاد و اماکن گردشگری و مذهبی به آنان معرفی می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور بازدید از اماکن گردشگری و دیدنی استان تورهای یک روزه برای مسافرین فراهم خواهد شد.

1