30 سپتامبر 2023 - 20:34
رئیس شورای عالی استان ها:

ایران پتانسیل بی نظیری در گردشگری دارد

18 اوت 2022 - 16:10 dsfr.ir/cw8kn

ایران پتانسیل بی نظیری در گردشگری دارد
میثم رودکی
گردشگران خارجی در موزه ملی ایران

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه بعد از نفت، مبحث گردشگری از ظرفیت های بزرگ کشور است، گفت: کشور ما پتانسیل های بی نظیری در حوزه های مختلف گردشگری دارد.

به گزارش سرویس اخبار گردشگری «دنیای سفر»، پرویز سروری در نشست هم اندیشی اعضای این شورای عالی استان ها با ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن خیر مقدم و تشکر از وزیر، گفت: ضرغامی از مدیران تحول گرایی است که نوآوری و اسیر نشدن در فرم از جمله ویژگی های مدیریتی اوست.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: بعد از نفت، مبحث گردشگری از ظرفیت های بزرگ کشور است و کشور ما پتانسیل های بی نظیری در حوزه های مختلف گردشگری دارد و با کار جهادی و نگاه نوآورانه و تحول گرایانه می شود این ظرفیت را از وضعیت فعلی خارج کرد و با شناختی که از ضرغامی دارم وی می تواند این اقدام را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: شوراها یک خانواده بزرگ ۱۲۶ هزارنفری از دل مردم هستند که نشان دهنده ظرفیت بی بدیل این نهاد است و نزدیک ترین ارتباطات در موضوعات گردشگری و بافت تاریخی را در مجموعه مدیریت شهری با وزارتخانه میراث فرهنگی داریم.

سروری با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در دوره ششم شوراها، نگاه حداقلی به این مجموعه را به یک بهره برداری حداکثری برسانیم، اظهار کرد: این مهم به تعاملات شوراها و شورای عالی استان ها با قوای سه گانه و نهادهای مؤثر نظام برمی گردد و هر چند ارتباطات مثبتی در این مدت ایجاد شده، اما برای رسیدن به هدفمان راه طولانی در پیش داریم.

رئیس شورای عالی استان ها در ادامه پیشنهاد داد تا با تشکیل کارگروه مشترک میان شورای عالی استان ها و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نقطه نظرات و پیشنهادات و انتقادات منتقل شود تا ارتباطی سازمان یافته و مثمر ثمر میان این دو مجموعه شکل گیرد.

وی عنوان کرد: با نگاه اجتماعی که وزیر دارد، از ظرفیت نظام شورایی کشور برای تحول در رویکردهای گردشگری و بافت تاریخی کشور استفاده شود و درهای زیادی در این حیطه به روی شوراها گشوده شود.

سروری در پایان به مسئله بافت تاریخی شهرها هم گریزی زد و بیان کرد: مدیریت شهری در بافت تاریخی به علت نگاه بسته و منجمد در گذشته با مشکل روبه رو است و این موضوع بافت تاریخی را از فرصت به تهدید تبدیل کرده و امیدواریم با نگاه مثبت مهندس ضرغامی شاهد گشایش در این حوزه نیز باشیم.

1