13 آوریل 2024 - 10:17
مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری خبر داد:

تکمیل پروژه های نیمه کاره با جذب سرمایه گذار خارجی

7 ژوئن 2022 - 15:40 dsfr.ir/hs2wj

تکمیل پروژه های نیمه کاره با جذب سرمایه گذار خارجی
دنیای اقتصاد
جذب سرمایه گذار خارجی برای ساخت هتل

مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری با تاکید بر ضرورت تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی در پروژه های گردشگری، دستاوردهای همکاری مستمر با سازمان سرمایه گذاری خارجی را تشریح کرد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، احمد تجری گفت: در راستای تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری و به دلیل کمبود منابع و اعتبارات عمرانی برای احداث و تکمیل پروژه های این بخش، یکی از راهکارهای توسعه و تکمیل پروژه های نیمه تمام و یا ایجاد تأسیسات، جذب سرمایه گذار خارجی است.

او افزود: بر این اساس اداره کل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری با معرفی فرصت ها و ظرفیت های بخش خصوصی و پروژه های گردشگری در همایش ها و نمایشگاه های بین المللی به صورت بسته های سرمایه گذاری، همکاری مستمری با سازمان سرمایه گذاری خارجی و نشست با سرمایه گذاران مرتبط انجام می دهد.

تجری ادامه داد: طرح های متقاضی سرمایه گذاری خارجی که موفق به دریافت موافقت اصولی از اداره کل مربوطه می شوند برای ارزیابی نهایی به سازمان سرمایه گذاری خارجی منتقل تا به صورت طرح های خرد و کلان وارد فازهای اجرایی شوند.

مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری آخرین دستاورد حاصل از همکاری میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان سرمایه گذاری خارجی را جذب سرمایه گذار ایرانی مقیم کشور امارات برای ایجاد مجتمع گردشگری در شهرستان لارستان استان فارس به مبلغ ۸ میلیون دلار عنوان کرد که در خردادماه امسال به تصویب رسید.

تجری افزود: این فرآیند با هدف تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی، یکی از اقدامات اجرایی اداره کل سرمایه گذاری، زیرساخت ها و مناطق نمونه گردشگری به شمار می آید که به صورت مستمر در تامین زیرساخت ها و پیشبرد پروژه های صنعت گردشگری کشور نقش بسزایی ایفا می کند.

1