29 ژوئن 2022 - 09:02

انتشار اومیکرون صنعت خدمات سفر آنلاین را بی رونق کرد

4 ژانویه 2022 - 23:50 dsfr.ir/3h2rl

افزایش انتشار سویه #اومیکرون ویروس #کرونا در اروپا و آمریکا موجب شده تا بسیاری از فعالان صنعت رزرو آنلاین #هتل و خدمات #سفر اینترنتی شاهد سقوط کسب و کارشان باشند.

به گزارش دنیای سفر به نقل از رویترز، برقراری مجدد برخی محدودیت ها در غرب موجب شده تا بسیاری از افرادی که برای کریسمس از خدمات رزرو آنلاین هتل و دیگر امکانات تفریحی و رفاهی بهره گرفته بودند، آنها را لغو کنند.

افزایش این روند نگرانی از ایجاد مشکلات مالی در این صنعت را افزایش داده است. بررسی های مؤسسه تریواگو نشان می دهد که ادامه این وضعیت صنعت شکننده توریسم و دیگر صنایع آنلاین وابسته به آن را به طور جدی تهدید می کند.

میزان لغو رزرو هتل در ماه جاری در مقایسه با ماه نوامبر ۳۵ درصد افزایش یافته و استفاده از سایت های برنامه ریزی آنلاین سفر نیز ده درصد طی همین مدت کمتر شده است. همچنین بسیاری از افرادی که هنوز قصد سفر دارند نیز سفرهای خارجی خود را لغو کرده و ترجیح داده اند به مقصدی داخلی بروند.

شیوع سویه اومیکرون باعث شده دوباره انجام تست کرونا و برخی محدودیت های مرزی از سر گرفته شود و همین مساله علاقه به سفر و به خصوص سفرهای بین المللی را کاهش داده است. همچنین بسیاری از رویدادهای ورزشی و تجاری و حتی گردهمایی های تجاری لغو شده اند و این امر نیز در کاهش رزرو آنلاین هتل بی تأثیر نبوده است.

1