9 ژوئیه 2020 - 11:48
رییس جامعه هتلداران ایران:

هتل ها ضدعفونی می شوند

25 فوریه 2020 - 13:00 dsfr.ir/xk0oj

هتل ها ضدعفونی می شوند
isna.ir
هتل ها ضدعفونی می شوند

رییس جامعه هتلدارن ایران، از ضدعفونی هتل ها خبر داد و گفت: دستوری به هتل ها برای پذیرش نکردن مسافران شهرهایی خاص داده نشده است.

جمشید حمزه زاده به افزایش کنلسی رزرو هتل ها به دنبال سرایت ویروس کرونا به ایران اشاره کرد و افزود: همه هتل ها، پیش از آنکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستورالعمل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را ابلاغ کند، وارد عمل شده و مراقبت های بهداشتی را آغاز کرده اند. از مراکز اقامتی خواسته ایم تمام تجهیزات را ضدعفونی کنند و توجه جدی در وضع موجود داشته باشند.

او با بیان این که کنسلی هتل ها مطابق با بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می شود و هنوز وضعیت اضطراری اعلام نشده است که طبق آن کنسلی ها را اعمال کنیم، تاکید کرد: شرایط فورس ماژور را دولت ها تعیین می کنند تا قبل از آن، هتل ها و سایر مراکز خدمات گردشگری نمی توانند چنین وضعیتی را اعلام کنند. به اضافه این که شرایط فورس ماژور در دستورالعمل ها تعریف شده و هر وقت اعلام کننند ما مطابق آن رفتار می کنیم و پول مردم را برمی گردانیم.

حمزه زاده درباره اعمال محدودیت در پذیرش مسافر با توجه به سرایت ویروس کرونا در پهنه جغرافیایی بیشتری از کشور، اظهار کرد: هیچ محدودیتی در پذیرش مسافر تعیین نشده است. ذات هتل مهمانپذیری است، در نتیجه نمی تواند از پذیرش مسافر خودداری کند.

وی درباره خودداری برخی هتل ها در تهران از پذیرش شهروندان برخی شهرها و استان های مبتلا به ویروس کرونا، گفت: نپذیرفتن مسافرانی از استانی خاص به هیچ وجه توجیه ندارد. نه تنها جامعه هتلداران ایران، بلکه اتحادیه هتلداران ایران هم از هتل ها چنین خواسته ای نداشته است. ما فقط از آن ها خواسته ایم موارد مشکوک را به مراکز بهداشتی اطلاع دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1