27 سپتامبر 2022 - 18:02

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود

12 دسامبر 2019 - 15:00 dsfr.ir/jo9vq

سنندج پایتخت نوروز در ایران می شود
asemooni.com
نوروز

کردستان شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، گفت: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم ۲۵ هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.

حشمت الله صیدی روز ۲۰ آذر در دیدار با وزیر اتریش در ایران، اظهار کرد: کردستان مردمانی خونگرم، مهمان نواز و صادق دارد که دارای آداب و رسوم و سنن های خاص مناطق کردنشین هستند.

وی افزود: اخیرا سنندج در شبکه خلاق یونسکو ثبت جهانی در زمینه موسیقی شده است.

شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، بیان کرد: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم ۲۵ هزار نفری در شهر سنندج برگزار شده است.

با توجه به اینکه وین پایتخت موسیقی جهان است و سنندج نیز شهر خلاق موسیقی شده است در این راستا برای اجرای برنامه های مشترک اعلام آمادگی می کنیم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو شهر وین و سنندج، ذکر کرد: سنندج آمادگی جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف از جمله موضوع پسماند، رویدادهای فرهنگی، تالارهای موسیقی و احداث تله کابین را دارد.

شهردار سنندج، افزود: با توجه به ویژگی های توپوگرافی شهر سنندج و بافت قدیم آن در خواست داریم در بحث مطالعات حمل و نقلی و ترافیک شهر به ما کمک شود که بتوانیم برای توسعه حمل و نقل بسترسازی کنیم.

صیدی با اشاره به مطالعات تله کابین آبیدر، خاطرنشان کرد: آمادگی داریم مطالعات تله کابین آبیدر را به سرمایه گذار اتریشی و اروپایی قرار دهیم و با توجه به پتانسیل هایی در سنندج امیدواریم این تله کابین در این شهر احداث شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1