17 مارس 2023 - 01:02

جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان تهران افتتاح شد

24 ژوئن 2019 - 09:00 dsfr.ir/tk3py

جشنواره صنایع دستی

جشنواره و نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی استان تهران عصر روز شنبه 1 تیرماه با حضور معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای اشراق افتتاح شد.

نادر زینالی معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در حاشیه این جشنواره گفت: صنایع دستی می تواند سهم قابل قبولی از درآمدهای غیر نفتی را به خود اختصاص داده و بخشی از اشتغال پایدار را برای جوانان و بانوان فراهم کند. 

زینالی با اعلام اینکه؛ خوشبختانه در جلسات استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران توجه ویژه ای به حمایت از تولید و عرضه صنایع دستی حاکم است گفت: باید از این نگاه مدیریتی برای گسترش نمایشگاه های موقت صنایع دستی در پایتخت استفاده نمود. 

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تاکید کرد: اگر شهروندان به این موضوع حساس باشند که خرید صنایع دستی داخلی به جای تولیدات خارجی که با روح فرهنگ ایرانی هم سازگاری ندارد موجب اشتغال جوانان و بانوان خواهد شد بی شک صنایع دستی جایگاه ثابتی در سبد خرید خانوار ایرانی پیدا خواهد کرد. 

جشنواره منطقه ای صنایع دستی استان تهران به مدت هفت روز از ساعت 16 تا 22 در فرهنگسرای اشراق به نشانی تهرانپارس، خیابان جشنواره برای بازدید و خرید عموم دایر است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1