5 دسامبر 2020 - 21:49

هزینه نوروزی بلیت قطار، هواپیما و هتل ها افزایش نمی یابد

8 مارس 2018 - 10:30 dsfr.ir/ww1xk

هزینه نوروزی بلیت قطار، هواپیما و هتل ها افزایش نمی یابد
iribnews.ir
سفر ریلی

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه نوروز امسال بلیت قطار و هواپیما افزایش پیدا نمی کند و هزینه هتل ها نیز افزایش نخواهد داشت و حتی کاهش قیمت نیز وجود دارد، به تشریح ارائه چند عیدی برای مسافران پرداخت.

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تشریح تسهیلات عیدانه به مردم و علی الخصوص مسافران نوروزی به بیان چند عیدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداخت و اظهار کرد: در حوزه عیدی ایام نوروز ما 5 محور را در حوزه گردشگری امسال برنامه ریزی کردیم که یکی از مهم ترین برنامه های ویژه ما در افزایش کیفیت خدمات سفر است.

یکی دیگر یک سامانه شکایات داشتیم 09629 که تلفنی بود و تبدیل کردیم به یک اپلیکیشن هوشمند که بازخورد می دهد یعنی بلافاصله که شکایت را ثبت می کنید این شکایت در قالب یک پیامک به شما اعلام می شود که ثبت شد و مراحل آن هم دائم اعلام می شود و حال این شکایات بلافاصله می رود روی کارتابل رئیس ستاد سفر استانی که شکایت انجام شده و این مسئله می رود روی میز استاندار و استاندار متوجه می شود از این 19 دستگاهی که دارند در مقوله سفر هر استان فعالیت می کنند شکایت برای کیست و پیگیری می شود و مردم نیز احساس خواهند کرد که شکایت شان پیگیری شده و شنیده می شود و پاسخ نیز داده می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه تسهیلات عید عنوان کرد: همچنین راه اندازی کمپ های بین راهی به عنوان استراحتگاه در مسیرهای کم خطر خواهیم داشت تا در کاهش تصادفات هم نقش ایفا کنیم.

مونسان تصریح کرد: همچنین سامانه سفر راه اندازی شده است که یک درگاهی است برای همه خدماتی که در حوزه گردشگری در حال اتفاق است، مثلاً در حوزه هتل، بلیت و... می روید در سفر و همه این بخش های خدمات دهنده وجود دارند، هم رقابتی می شود برای پایین آوردن قیمت ها و هم ما می توانیم نظارت کنیم که آنجا چه دارد می گذرد و روی قیمت هم می توانیم نظارت کنیم.

برنامه های ویژه ای نیز برای کاهش هزینه های سفر داریم که امسال بلیت قطار و هواپیما افزایش پیدا نخواهد کرد. همچنین بلیت هتل ها افزایش قیمت نخواهد داشت و در خیلی استانها کاهش قیمت هم خواهیم داشت.

همچنین تخفیف ویژه رستوران ها و مراکز پذیرایی را خواهیم داشت در این راستا تخفیف مجتمع ها و بازارهایی با ما همکاری کردند و در جشنواره عیدانه گردشگری حضور پیدا کردند و کاهش قیمت دارند که همین اکنون نیز در خیلی از بازارها می توانید این مسئله را ببینید.

مونسان خاطرنشان کرد: برنامه ویژه ای نیز داریم برای افزایش شادی و نشاط که آقای رئیس جمهوری امسال خیلی تاکید داشتند که فضای امیدبخش، شادی و نشاط آور تزریق شود تا مردم در ایام عید، فضای بانشاط ببینند که در همه ادارات کل ما نیز یک بودجه ویژه ای را برایشان لحاظ شده است که بتوانند برنامه های مفرح و شادی را داشته باشند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1