صربستان کشوری ارزان برای تمام فصول

19 اکتبر 2017 - 11:10 dsfr.ir/hr218

صربستان کشوری ارزان برای تمام فصول
serbia.com
سفر به صربستان

جمهوری صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و پایتخت آن بلگراد است، این کشور تا سال ۲۰۰۶ کشور صربستان و مونته نگرو خوانده می شد.

خرید بلیط هواپیما به مقصد صربستان به معنای تجربه سفری آرام اما پر هیاهو است. از آنجا که کشور صربستان سرزمینی کوچک اما دیدنی است مسافری که بلیط هواپیما به مقصد صربستان می خرد این فرصت را دارد تا ظرف چند روز هم در شلوغی های مناطق شهری بلگراد پایتخت صربستان پرسه بزند و هم به حومه آرام و سرسبز شهر سری بزند و در پارک های ملی این کشور اروپایی عکس یادگاری بگیرد.

کوچکی و زیبایی تنها جاذبه هایی نیستند که مسافران را به خرید بلیط هواپیما به مقصد صربستان ترغیب می کنند. علاوه بر اینها صربستان یکی از ارزان ترین مقاصدی است که در اروپا می توان برای سفر به آن بلیط هواپیما خرید. موقعیت ویژه جغرافیایی صربستان و همسایگی این کشور با کرواسی باعث شده است تا مسافرانی که عشق دیدار با فرهنگ های متفاوت منطقه بالکان را دارند، حتما چند روزی نیز در صربستان اتراق کنند و به گشت و گذار بپردازند.

یکی از جاذبه های گردشگری کشور صربستان جمعیت جوان این سرزمین اروپایی است. این جوانی باعث شده است تا شب های بلگراد پرشورتر از سایر کشورهای بالکان باشند و مسافرانی که به مقصد صربستان بلیط ارزان هواپیما می خرند، زندگی شبانه ی پرهیجانی را در مدت اقامت خود در این کشور اروپایی تجربه کنند.

بلیط هواپیما به صربستان

سابق بر این و در سال های دهه ۹۰ میلادی عادت داشتیم تا نام کشور صربستان را که آن زمان در اخبار سیاسی یوگسلاوی نامیده می شد با جنگ و کشمکش بشنویم، اما اکنون چندین سال است که سایه جنگ از آسمان این کشور زیبا کنار رفته است و تنها خاطره ای محو از آن دوران تلخ برای مردمان این سرزمین بر جای مانده است. امروزه اگر فرصت خرید بلیط ارزان هواپیما برای صربستان را بدست بیاورید در کنار جاذبه های شهری و طبیعی کشور صربستان این امکان را نیز خواهید داشت تا به موزه هایی که از میراث جنگ نگهداری می کنند نیز بازدیدی داشته باشید.

صربستان در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و در اکثر کشورهای دنیا این سرزمین را یا به واسطه تنیسورهای معروفش می شناسند یا اینکه با خاطرات خوش جشنواره سالانه «Exit» که در این کشور برگزار می شود، به خاطر می آورند.

چه موقع بلیط هواپیما برای سفر به صربستان بخریم؟

مناطق شمالی صربستان زمستان ها سرد و تابستان ها گرم و آفتابی هستند. بنابراین اگر در فصل زمستان برای بازدید از شهرهای شمالی صربستان بلیط ارزان هواپیما خریدید، همراه داشتن لباس گرم را از یاد نبرید و اگر در تابستان گذارتان به مناطق شمالی این کشور افتاد صبح ها و شب ها را برای گردش در خیابان ها انتخاب کنید تا در گرمای ظهرهای تابستان عرق نریزید.

آب و هوای جنوب صربستان معتدل و دلچسب است و همنشینی کوهستان و ساحل، جنوب صربستان را به مقصدی ایده آل برای خرید بلیط هواپیما و سفر تبدیل کرده است. ارتفاعات جنوب صربستان یکی از جاذبه های پرطرفدار این کشور در فصل های سرد سال برای اسکی سواری به حساب می آیند و هر سال گردشگران زیادی برای اسکی بر روی این کوه ها که گاهی از ماه آبان تا اواسط اردیبهشت سپیدپوش می شوند، بلیط ارزان هواپیما به مقصد صربستان می خرند.

بلیط هواپیما به صربستان

ناگفته نماند که تمام این ویژگی های آب و هوایی نیز هنوز نتوانسته اند آنقدر اسم کشور صربستان را در میان توریست ها بر سر زبان ها بیندازند که این کشور در ماه های مختلف سال از حضور گردشگران خارجی انباشته شود. بنابراین به غیر از تیر ماه که به خاطر برگزاری جشنواره «Exit» اروپایی های زیادی برای سفر به صربستان بلیط هواپیما می خرند، در دیگر ماه های سال صربستان و شهر بلگراد مقصد مطلوب مسافرانی هستند که آرامش و سکوت را به هیاهو و شلوغی ترجیح می دهند.

برای سفر به کدام شهرهای صربستان بلیط هواپیما بخریم؟

بلگراد پایتخت صربستان شهری زنده با مردمانی خونگرم است که به خاطر میدان هایش در دنیا معروف شده است. در قسمت شمال غربی این شهر محله Novi Sad قرار دارد که کمتر از ۱۰۰ کیلومتر با کشور مجارستان فاصله دارد و به غیر از میزبانی از جشنواره «Exit» در فصل تابستان، گردشگران زیادی را به واسطه معماری قرن نوزدهمی خود که یادگار امپراتوری اتریش-مجارستان است به خرید بلیط هواپیما به مقصد صربستان ترغیب می کند.

کمی آن سو تر و تنها چند صد متری تا مرز مجارستان منطقه سابوتیکا واقع شده است که گردشگران خود را به مدد معماری ساختمان هایش به سال های ابتدایی قرن بیستم می برد. پس از خرید بلیط هواپیما ارزان به مقصد بلگراد هر چه از مرکز این شهر به سمت جنوب بروید بیشتر در دل کوه هایی که بلگراد را در بر گرفته اند، فرو خواهید رفت و با سه شهر ژیکا، استودنیکا و سوپوچانی که از قطب های گردشگری فرهنگی مذهبی صربستان هستند، دیدار خواهید داشت.

اگر کوله پشتی سفر را بر دوش انداخته باشید و هوس بالکان گردی داشته باشید نیز می توانید به سمت شرق بلگراد حرکت کنید و در مسیرتان تا رسیدن به کشورهای بلغارستان یا مقدونیه در شهر کوچک و زیبای «نیش» چند روزی بمانید و هتل رزرو کنید.

پس از خرید بلیط هواپیما به مقصد صربستان، کدام جاذبه ها را حتما ببینیم؟

بلیط هواپیما به بلگراد

اگر به مقصد صربستان بلیط هواپیما خریدید، حتما دیدار از شهر دیدنی بلگراد را با کافه های دوست داشتنی اش از دست ندهید.

جشنواره «Exit»

این جشنواره یکی از رویدادهای مشهور قاره اروپا است که در زمینه موسیقی در منطقه سرسبز Novi Sad برگزار می شود.

بلیط هواپیما به سابوتیکا

اگر بلیط هواپیما ارزان به مقصد صربستان خریدید حتما به شهر سابوتیکا نیز سفر کنید و دیدار از معماری هوش ربای این شهر را از دست ندهید.

بلیط هواپیما به استودنیکا

اگر در سفرهایتان از تماشای بناهای تاریخی لذت می برید پس از خرید بلیط هواپیما به مقصد بلگراد به شهر استودنیکا و کلیساهای قرون وسطایی این شهر نیز حتما سر بزنید.

بلیط هواپیما به Novi Sad

حساب فستیوال «Exit» را که از دیدنی های Novi Sad جدا کنیم، باز هم این منطقه جذاب هم مناظر طبیعی و هم معماری سحر انگیزی دارد که به شدت به دیدن شان می ارزند!

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به صربستان به وب سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: سفرستان

1