سخنگوی فراکسیون حج:

مشکل صدور ویزا برای تیم دیپلماتیک ایرانی در حال حل شدن است

23 ژوئیه 2017 - 10:00 dsfr.ir/bs4tk

مشکل صدور ویزا برای تیم دیپلماتیک ایرانی در حال حل شدن است
tebyan.net
کعبه

به دلیل سطح پایین روابط کنسولی با #عربستان روند صدور #ویزا برای هیأت کنسولی ایران به تاخیر افتاده و این موضوع در حال حل شدن است.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: آنچه که رئیس سازمان حج به نقل از وزیر حج عربستان سعودی اعلام کردند این بود که به دلیل سطح پایین روابط کنسولی و تعطیلی سفارت خانه ها و حجم بالای کاری روند صدور ویزا برای هیأت کنسولی به تاخیر افتاده و این موضوع در حال حل شدن است.

سیدحسن حسینی شاهرودی خاطرنشان کرد: روند صدور ویزا برای حجاج در حال انجام است و طبق برنامه زمان بندی شده حجاج به سرزمین عربستان اعزام خواهند شد و تیم تدارکات و سایر بخش های اداری سازمان حج و زیارت نیز بر اساس برنامه ریزی قبلی سوم مردادماه به عربستان خواهند رفت.

وی افزود: با توجه به اینکه حجم کار یکساله باید در سه ماه انجام شود، برخی مشکلات اداری طبیعی است اما دلیل آنکه چرا برای کارکنان وزارت خارجه ویزا با تاخیر صادر شده اما حجاج توانسته اند ویزا بگیرند و چه حساسیتی باعث این امر شده را باید وزارت محترم امور خارجه کشورمان اعلام کند.

نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور در حج امسال تصمیم نظام است و همه باید برای حضوری با صلابت و آرام در مراسم عبادی سیاسی حج تلاش کنیم و مصالح نظام را بپذیریم و صحبت من با برخی نمایندگان محترم مجلس و ائمه جمعه این است که با واکنش های هیجانی آن هم در زمانی که شهروندان ما در عربستان هستند فشار بر روی زائران زیاد نشود و اثرات روانی این اظهارات را در نظر بگیریم.

1