پیش بینی کاهش 30 درصدی گردشگران در لندن

8 ژوئن 2017 - 14:20 dsfr.ir/9z5v4

پیش بینی کاهش 30 درصدی گردشگران در لندن
ایلنا
حملات تروریستی در وست مینستر انگلستان

حمله تروریستی در #لندن می تواند شمار گردشگران خارجی این شهر پربازدید توریستی را تا 30 درصد کاهش دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از «تراول ویکلی»، متخصصان معتقدند اگرچه حملات تروریستی در «وست مینستر» لندن تاثیر چندانی بر روند گردشگری نداشته، اما حملات اخیر در منچستر و پل لندن به عنوان عواملی بازدارنده برای حضور گردشگران داخلی و خارجی عمل خواهد کرد.

حملات تروریستی شنبه شب در لندن به کشته شدن هفت نفر و مجروح شدن 48 نفر انجامید که 36 نفراز مصدومان همچنان در بیمارستان تحت درمان هستند و حال 18 نفر وخیم است.

یک کارشناس صنعت گردشگری به مجله تایم گفت، لندن پس از حملات تروریستی در «وست مینیستر» همچنان عملکرد خوبی در جذب گردشگر خارجی داشت، چرا که این سفرها از پیش رزرو شده بود، اما حمله اخیر در لندن می تواند تا 4 و 5 ماه آینده گردشگری پایتخت را با افول مواجه کند.

این متخصص ادامه داد: گردشگری پاریس پس از حملات مشابه با کاهش 30 درصدی رو به رو شد و من روندی یکسان را برای لندن پیش بینی می کنم. یکی از دلایلی که سال گذشته و پس از حمله تروریستی در «وست مینستر» در لندن ورود گردشگران با کاهش محسوس رو به رو نشد کاهش ارزش پوند پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود و در واقع لندن برای گرشگران خارجی ارزان تر شده بود.

لندن سال گذشته پذیرای رکورد 19.1 میلیون گردشگر خارجی بود و به طور متوسط در حال حاضر از 25 درصد توریست خارجی بیشتر نسبت به پنج سال گذشته میزبانی می کند.

باید منتظر ماند و دید حملات تروریستی اخیر در لندن چه تاثیراتی بر صنعت گردشگری این شهر خواهد داشت، صنعتی که 700 هزار شغال در شهر به آن وابسته است و ارزش سالانه آن به 36 میلیارد پوند می رسد.

1