7 دسامبر 2023 - 20:21

شعار حج 96 اعلام شد

30 می 2017 - 21:40 dsfr.ir/qt1ne

شعار حج 96 اعلام شد
ایسنا
نمایی از خانه کعبه

حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور #حج و #زیارت شعار حج 96 را «حج؛ معنویت، اقتدار ملی، همبستگی اسلامی» اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، پس از بررسی های کارشناسی و تأیید نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، شعار حج 96 «حج؛ معنویت، اقتدار ملی، همبستگی اسلامی» اعلام شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با تبیین اهداف شعار حج 96 اظهار داشت: این شعار بیانگر مهم ترین فلسفه الهی، سیاسی و اجتماعی حج و وظیفه زائر در قبال رابطه خود با خدا و رابطه خود با سایر زائران است.

وی ادامه داد: معنویت به عنوان یکی از مهم ترین کلید واژه های شعار حج امسال انتخاب شده و زائران ما باید از فرصت این سفر برای کسب و ارتقای معنویت، تقویت معرفت و مکارم اخلاق استفاده کنند.

وی درباره انتخاب واژه اقتدار ملی افزود: بهترین توشه سفر حج، تقویت اقتدار ملت ایران و توسعه فرهنگ دینی و مردم سالاری، اعتلای جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه و بویژه در ارتباط با همسایگان عرب است.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه حج فرصت همفکری امت اسلامی درباره مهم ترین چالش های جهان اسلام را نیز فراهم می آورد، اظهار داشت: واژه همبستگی اسلامی حاوی جهت گیری وحدت و تقریب پیروان مذاهب اسلامی است که یکی از مهم ترین رسالت های حاجیان بویژه علما و فرهیختگان دراین سفر الهی است.

وی ادامه داد: نمایش شکوه، عزت و اقتدار اسلامی در پرتو توجه به ارزش های دینی و تقویت روحیه امید و باور به توانمندی مردم در کلیه کشورهای اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در پایان از زائران ایرانی خواست ضمن مشارکت گسترده، منسجم و منظم در نمازهای جماعت در حرمین شریفین، نسبت به تقویت عزت و شأن کشور، انقلاب و مذهب تشیع در رفتاربا زائران کشورهای اسلامی اهتمام ورزند.

1