افزایش قیمت بلیط در برنامه رجا نیست

2 اکتبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/mt6pv

افزایش قیمت بلیط در برنامه رجا نیست
مرتضی صالحی
راه آهن اصفهان

افزایش قیمت بلیت در برنامه شرکت رجا نیست.

"مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا"

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در نشست خبری صبح دیروز میانگین عمر ناوگان ریلی این شرکت را 40 سال اعلام کرد و گفت: با توجه ضرورت نوسازی ناوگان ریلی، شرکت رجا، خرید 250 دستگاه واگن مسافری را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش تین نیوز، محمد رجبی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه ضرورت نوسازی ناوگان ریلی، شرکت رجا خرید 250 دستگاه واگن مسافری را در دستور کار خود قرار داده است و این شرکت در تلاش است با خرید واگن های جدید میانگین عمر واگن های خود را به حدود 20 سال کاهش دهد.

وی با بیان اینکه در مناقصه عمومی که در سطح بین المللی برگزار شده چند شرکت اروپایی برای تأمین ناوگان ریلی رجا اعلام آمادگی کرده اند، اظهار داشت: امیدواریم با تکنولوژی و استانداردهای قابل قبول بین المللی، ناوگان مورد نیاز رجا با تشکیل کنسرسیومی با شرکت های ایرانی با استفاده از ظرفیت های تولیدکنندگان داخلی در کشور تولید شود.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا یادآور شد: فرآیند امضای قرارداد و تولید این واگن ها در داخل کشور حداقل به سه سال زمان نیاز دارد، لذا این شرکت درصدد است بخشی از نیازهای خود را با خرید واگن های دست دوم تأمین کند؛ هرچند که فروشنده واگن های دست دوم در دنیا بسیار محدود است و برای خرید نیز باید شرایط اقلیمی کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

رجبی با بیان اینکه انتخاب واگن های دست دوم مناسب، کار بسیار سختی است گفت: بیشتر کشورهای جهان از جمله آلمان با بازسازی واگن های مسافری خود به مدت 10 تا 15 سال دیگر از این واگن ها استفاده می کنند؛ این مسئله سبب شده واگن های دست دوم مناسب در بازار بسیار کم باشد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره وضعیت کنونی ناوگان مسافری رجا گفت: در اوج سفر نزدیک به 830 واگن مسافری رجا در سطح کشور در مسیرهای مختلف سیر می کنند و اکنون سهم رجا از بازار حمل و نقل ریلی کشور به حدود 50 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با این حال همسو با کاهش عمر ناوگان ریلی، در صورتی که از این شرکت 300 واگن از رده خارج شوند تعداد واگن های رجا به 500 دستگاه کاهش می یابد و برای جبران این مسئله به دنبال خرید واگن های دست دوم هستیم، ضمن اینکه به واردات لکوموتیو و واگن های باری نیز توجه داریم.

رجبی با بیان اینکه در مجموع شرکت های حمل و نقل ریلی به 2 هزار دستگاه واگن نیاز دارند و سازندگان داخلی به دلایلی نمی توانند پاسخگوی این نیاز باشند، گفت: به همین دلیل درصددیم بخشی از نیازهای خود را از داخل و بخشی را نیز از خارج تأمین کنیم.

وی بر ضرورت اصلاح ساختارهای شرکت رجا تأکید کرد و گفت: شرکت رجا یک بنگاه اقتصادی است و برای سودهی باید اصلاح ساختارهای آن در دستور کار قرار گیرد؛ هیئت مدیره جدید این شرکت در تلاش است با حذف برخی از هزینه های غیرضروری، به این اهداف دست پیدا کند.

رجبی به برنامه شرکت رجا برای افزایش قیمت بلیت اشاره کرد و افزود: افزایش قیمت بلیت در برنامه شرکت رجا نیست؛ بهای اجاره یک دستگاه لکوموتیو روزانه 72 میلیون ریال است، با این حال با توجه به گرانی واگن های مسافری و لکوموتیو درصددیم با کاهش هزینه ها، شرکت را اداره کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1