تدوین پيش نويس مقررات گواهينامه های Air Crew

15 اوت 2016 - 09:30 dsfr.ir/ck827

تدوین پيش نويس مقررات گواهينامه های Air Crew
scmp.com
Air Crew

پیش نویس مقررات هوانوردی در حوزه گواهینامه های عملیاتی (Air Crew) تدوین شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، محمدجواد تقوایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: با توجه به نیاز صنعت هوانوردی كشورمان و به منظور توسعه همگون و متوازن ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری صنعت، و هماهنگی مقررات حوزه ایمنی، نسخه پیش نویس جدید مقررات هوانوردی در حوزه گواهینامه های عملیاتی (Air Crew) مبتنی بر ساختار مقررات آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) و هماهنگ با مقررات موجود در سازمان جهت بهره برداری ذینفعان و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات بر روی پایگاه اینترنتی سازمان هواپیمایی كشوری قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت و ایجاب بازنگری و بروز رسانی مقررات هوانوردی كشور گفت: با توجه به اسناد بالادستی، ضرورری است همزمان با تجهیزات و نوسازی ناوگان هوایی كشور در حوزه عملیات پرواز، محتوا و ساختار قوانین و مقررات نیز با توجه به اقتضائات و الزامات ملی و بین المللی صنعت به روز رسانی شود.

رئیس كارگروه تدوین مقررات سازمان افزود: از سوی دیگر همچنین فرصت های پیش رو و حفظ تعادل و نظارت منطقی بر زیرساخت ها همگام با رشد كمی تجهیزات و سخت افزارها كه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

تقوایی با بیان اینكه عالم رقابت ها و حركت به آن سمت تصریح كرد: بازنگری و به روزرسانی قالب و ساختار مقررات و شیوه نامه ها نقش راهبردی در نحوه اجرا، نظارت و پایش امور صنعت هوانوردی خواهد داشت.

علاقه مندان می توانند برای ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات و همچنین دریافت برنامه زمان بندی جهت اجرا و پیاده سازی الگو مقرارتی جدید در حوزه گواهینامه های عملیاتی به سامانه قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی كشوری به آدرس http:/www.cao.ir/rules مراجعه كنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1