پیشنهاد مشاور یونیدو به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

24 ژوئیه 2016 - 12:30 dsfr.ir/as8bo

پیشنهاد مشاور یونیدو به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
wikimedia.org
نشان یونیدو

مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد داد امکانات و تسهیلات گردشگری را از طریق سرمایه گذاری بدون واسطه ارتقا بخشد و با ارائه وام هایی به بخش های خصوصی یا خود با مشارکت بخش خصوصی در صدد احیا و گسترش صنایع دستی و گردشگری باشد.

به گزارش «ایرنا» جولیو وینچیا که به ایران سفر کرده، افزود: «صنایع دستی ایران به عنوان صنعتی مستقل و بومی، شاخص ترین مولد اشتغال زایی در ایران محسوب می شود. از سوی دیگر، 70 درصد محصولات صنایع دستی ایران زاییده دست بانوان است و 88 درصد صنایع دستی این کشور نیز در گروه زیراندازها و رودوزی های سنتی قرار دارد. قالی و زیراندازهای دستبافت ایران به بیش از 100 کشور صادر می شود که اصلی ترین کالای صادرات غیرنفتی ایران محسوب می شود.»

به اعتقاد وی، نوآوری در تولیدات صنایع دستی ایران باید بیش از گذشته در طراحی و تولید این دست آفریده ها مورد توجه قرار گیرد.

مشاور صنایع خلاق یونیدو که در نشستی با جمعی از معاونان صنایع دستی استان ها، مدیران موسسات مالی و اعتباری در استان ها سخن می گفت، خاطرنشان کرد: «وضعیتی که در استان هایی که به آنها سفر داشتم مشاهده کردم، حکایتی مشابه دارد؛ تکنیک های تولید فوق العاده، تولیدات سنتی خوب، صنعتگران بسیار متبحر و استاد که باید با زیور نوآوری و خلاقیت بیش از گذشته مزین شوند.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1