مقصود اسعدی سامانی جزئیات همکاری‌ بوئینگ با ایران را تشريح كرد؛

مذاکره بوئینگ با 7 ایرلاین داخلی

12 آوریل 2016 - 08:20 dsfr.ir/w61ew

مذاکره بوئینگ با 7 ایرلاین داخلی
simreviews.com
هواپیمای بوئینگ 727

شرکت های هواپیمایی ایرانی پیشنهادات بوئینگ برای فروش محصولات خود به ایران را بررسی و متناسب با منافع شرکت ها و مصالح ملی تصمیم گیری خواهند کرد.

"دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی"

مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات سفر هیئتی از بوئینگ به ایران گفت: بعد از اجرایی شدن برجام و مجوز وزارت خزانه داری آمریکا به بوئینگ برای مذاکره با ایران، مدیران شرکت بوئینگ علاقمندی خود را برای سفر به ایران و مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایرانی اعلام کردند.

وی تعداد هواپیماهای بوئینگ کشور را حدود 60 فروند اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 48 فروند هواپیمای بوئینگ MD، بوئینگ 747، بوئینگ 737، بوئینگ 727 و بوئینگ 757 در شرکت های هواپیمایی مختلف ایرانی در حال پرواز هستند که 32 درصد از ناوگان فعال هوایی کشور را تشکیل می دهد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ادامه داد: مذاکرات فشرده در طی 2 روز بین نمایندگان شرکت بوئینگ با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و سایر شرکت های هواپیمایی برای پشتیبانی هواپیماهای موجود فعال در ناوگان هوایی ایران اعم از قطعات، نشریات و سایر خدمات و موارد مرتبط با ایمنی پروازها صورت گرفت و نمایندگان بوئینگ این اطمینان را به شرکت های هواپیمایی ایرانی دادند که با انعقاد قرارداد با ایرلاین های ایرانی برای موارد گفته شده پشتیبانی لازم را انجام دهند. ضمن اینکه بعد از توافق ژنو مواردی از همکاری های موردی بین شرکت بوئینگ و برخی از شرکتهای هواپیمائی ایرانی صورت گرفته است و در حال حاضر این همکاری ها ادامه دارد.

سامانی افزود: در این مذاکرات همچنین چگونگی همکاری های آتی شرکت بوئینگ با ایران مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و نمایندگان بوئینگ نیز هواپیماهای قابل ارائه خود را برای فروش به شرکت های هواپیمایی ایران را عرضه کردند که قطعا نحوه همکاری بوئینگ با شرکت های ایرانی در پشتیبانی از هواپیماهای موجود کشور و پایبندی به تعهدات در تصمیم ایرلاین ها برای خرید هواپیما از شرکت بوئینگ تاثیر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شرکت بوئینگ سری های جدید هواپیماهای 737، 777 و 787 را برای فروش به ایران پیشنهاد داد، گفت: شرکت های هواپیمایی ایرانی پیشنهادات بوئینگ برای فروش محصولات خود به ایران را بررسی و متناسب با منافع شرکت ها و مصالح ملی تصمیم گیری خواهند کرد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه تامین مالی خرید احتمالی هواپیما از بوئینگ گفت: تیم اعزامی بوئینگ به ایران متشکل از مدیر فروش منطقه ای این شرکت، مدیر منطقه ای بوئینگ، مسئولان سرویس خدمات و پشتیبانی و فاینانس بودند و در جلسه با مدیران خطوط هوایی ایران روش های همکاری دوطرف مورد بحث وبررسی قرارگرفت.

سامانی درباره زمان نهایی نتیجه مذاکرات برای خرید هواپیما از بوئینگ نیز گفت: چگونگی پشیبانی از هواپیماهای موجود بوئینگ در ایران توسط این شرکت و اجرای تعهدات آن ها ارتباط مستقیم با خرید هواپیما از بوئینگ به ایران خواهد داشت و قطعا شرکت های هواپیمائی ایرانی با بررسی شرایط و نحوه رفتار بوئینگ بعد از لغو تحریم ها و نیاز کشور به ناوگان جدید تصمیم لازم را خواهند گرفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر روش تامین مالی خرید هواپیما گفت: طی مذاکرات انجام شده، شرکت بوئینگ در این زمینه نیز پیشنهاداتی در حوزه تامین فایناس از منابع خارجی را ارائه داده است که توسط شرکت های هواپیمائی ایرانی بررسی و متناسب با منافع و مصالح اقتصادی شرکت ها تصمیم لازم گرفته می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1