مشهد، مقصد نیمی از قطارهای نوروزی

2 آوریل 2016 - 11:40 dsfr.ir/k32b7

مشهد، مقصد نیمی از قطارهای نوروزی
تین نیوز
ایستگاه راه آهن مشهد

مدیرکل راه آهن خراسان از جابجایی 600 هزار مسافر با هزار رام قطار در مشهد طی دوره نوروز خبر داد.

محمدهادی ضیایی مهر با اشاره به آغاز طرح سفرهای نوروزی از 25 اسفند گفت: مقصد 50 درصد قطارهای نوروزی مشهد مقدس است و در 13 روز نخست طرح بیش از هزار رام قطار ورودی و خروجی حدود 600 هزار مسافر را در مشهد مقدس جابجا کردند.

وی افزود: 50 درصد سفرهای نوروزی ریلی کشور در ایام طرح نوروزی به مقصد مشهد برنامه ریزی و تعریف شده و از شهر مشهد نیز به 25 مقصد قطارهای نوروزی سیر و حرکت داشته است.

مدیرکل راه آهن خراسان (مشهد) درباره میزان تأخیرهای قطارهای مسافری گفت: امسال وضع تأخیرها بهبود داشته است؛ به طوری که همه قطارهای اعزامی از مشهد کمترین تأخیرها را داشته است.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته میانگین تأخیر از مبدأ قطارهای مشهد بیش از یک دقیقه بود، افزود: امسال به جز یکی دو مورد همه قطارها بموقع از مشهد حرکت کردند و این مسئله رضایت مسافران را به دنبال داشت.

ضیایی مهر با اشاره به افتتاح دو پروژه مهم بهره برداری شده در دهه فجر با حضور رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: موضوع استفاده از سیستم کنترل هوشمند (ATC) قطارها در کنار تراک بندی مسیر تهران-مشهد و بلاک میانی موجب افزایش ظرفیت و ارتقای ایمنی و حداکثر سرعت مطمئن در مسیر شد.

این مقام مسئول شرکت راه آهن ادامه داد: همچنین پروژه دیگر ارتقای ظرفیت و توسعه ایستگاه راه آهن مشهد بود که سکوهای ایستگاه راه آهن مشهد از چهار به هفت سکو و خطوط اعزام قطارهای مسافری نیز از هفت به 13 خط ارتقا پیدا کرد. همچنین خطوط پارکینگ قطارهای ایستگاه راه آهن مشهد که قطارهای ساعاتی در آن توقف دارند نیز توسعه داشته است.

وی با بیان اینکه نمازخانه ایستگاه های مسیر با اعتبار حدود سه میلیارد تومان بازسازی و توسعه پیدا کرد، اضافه کرد: نمازخانه های ایستگاه نقاب، سبزوار، نیشابور، خیام و ابومسلم که امسال بازسازی شد به عنوان بهترین نمازخانه های بین راهی راه آهن کشور نیز شناخته شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1