آغاز خروج 90 هزار تاکسی فرسوده

23 ژانویه 2016 - 01:10 dsfr.ir/ov51x

آغاز خروج 90 هزار تاکسی فرسوده
farhangnews.ir
خروج تاکسی های فرسوده

یکی از اقدامات تعریف شده سازمان حفاظت محیط زیست برای بهبود کیفیت هوای کشور، تسهیل و تسریع روند خروج خودروهای فرسوده از ‌ناوگان حمل و نقل کشور با همکاری سایر دستگاه های مرتبط است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر آغاز خروج 90 هزار تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی کشور از هفته آینده، گفت: در مرحله بعد نیز خروج موتورسیکلت ها، مینی بوس ها و اتوبوس های فرسوده در دستورکار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، سعید متصدی؛ معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش خودروهای فرسوده در آلودگی هوا، همچنین تعداد قابل توجه این خودروها در کشور، گفت: متاسفانه این خودروها به دلیل تکنولوژی قدیمی همچون تکنولوژی کاربراتوری یا عدم دریافت معاینه فنی به دلیل سن بالا، به میزان 5 تا 10 برابر بیشتر از خودروهای استاندارد آلودگی تولید می کنند.

متصدی افزود: به همین دلیل یکی از اقدامات تعریف شده سازمان حفاظت محیط زیست برای بهبود کیفیت هوای کشور، تسهیل و تسریع روند خروج خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور با همکاری سایر دستگاه های مرتبط است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن یادآوری شکسته شدن رکورد خروج خودروهای فرسوده در سال 93، اظهار کرد: سال گذشته بالغ بر 350 هزار خودرو فرسوده از کشور خارج شد که کمک بزرگی در کاهش آلودگی هوا بود.

وی با اشاره به مصوبه 10 اردیبهشت 1393 هیات دولت در خصوص وظایف دستگاه های اجرایی برای مقابله با آلودگی هوا افزود: یکی از بندهای این مصوبه نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و خروج خودروهای فرسوده از ناوگان بود و از همین رو طی ماه های گذشته با بهره گیری از راهکارهای مختلف بانکی و با کمک سایر دستگاه های مرتبط اقداماتی در این راستا آغاز شد. طی هفته گذشته و در جلسه مشترک با سازمان مدیریت و برنامه ریزی مقرر شد در مرحله نخست با همکاری بانک ها، خودروسازان و تاکسیرانی به زودی حدود 90 هزار تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی کشور خارج شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این که اقدامات اجرایی در این زمینه از هفته آینده آغاز می شود، خاطرنشان کرد: هماهنگی میان وزارت کشور و سازمان مدیریت برنامه ریزی برای بازسازی و نوسازی حمل و نقل عمومی کشور نشان دهنده عزم جدی دولت یازدهم در زمینه مقابله با آلودگی هوا در کشور است. وی تاکید کرد: در مرحله بعد نیز خروج موتورسیکلت ها، مینی بوس ها و اتوبوس های فرسوده در دستور کار قرار گرفته است.

متصدی همچنین با اشاره به درخواست ها و پیشنهادات شرکت های خارجی خودروسازی همچون کمپانی های ژاپن و چین برای همکاری با ایران در زمینه واردات خودروهای هیبریدی و استاندارد روز دنیا به منظور بهره برداری در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور، ابراز امیدواری کرد که با همکاری خودروسازان داخلی و خارجی، هماهنگی و همکاری بانک ها و سازمان مدیریت برنامه ریزی اقدامات موثری در این زمینه شکل گیرد.

جملات کلیدی:

  •  آغاز خروج 90 هزار تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومی کشور از هفته آینده
  • استفاده از همکاری های بین بخشی و تسهیلات بانکی برای خروج خوردوهای فرسوده ناوگان حمل و نقل عمومی کشور
  • پیشنهاد همکاری کشورهای خارجی از جمله چین و ژاپن برای بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور
  • خروج موتورسیکلت ها، مینی بوس ها و اتوبوس های فرسوده؛ مرحله بعد بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1