تنگه رغز، دره نوردی و هیجان فرود از آبشار

26 اوت 2015 - 09:30 dsfr.ir/sr4r5

از زیبایی های تنگه رغز می توان به نورپردازی خورشید و انعکاس آن در آب های فیروزه ای و زلال تنگه؛ سنگ ها و صخره های بستر تنگه به رنگ های مختلف، رویش گیاهان با طراوت در محل برخورد آب و سنگ، آبشارهای متعدد و حوضچه هایی که مانند جام های سرریز هستند اشاره کرد.

تنگه رغز (Reghez) یکی از دره های زیبای ایران است که در منطقه حسن آباد در 30 کیلومتری شهر داراب استان فارس قرار دارد. این دره متشکل از حدود 64 آبشار بلند و کوچک و 100 حوضچه است که توسط یک چشمه کوچک در ابتدای دره تغذیه می شود.

از زیبایی های تنگه رغز می توان به نورپردازی خورشید و انعکاس آن در آب های فیروزه ای و زلال تنگه؛ سنگ ها و صخره های بستر تنگه به رنگ های مختلف، رویش گیاهان با طراوت در محل برخورد آب و سنگ، آبشارهای متعدد و حوضچه هایی که مانند جام های سرریز هستند اشاره کرد. سفری که در آن راهپیمایی، غارپیمایی، رودخانه گردی، کوهپیمایی، شیرجه در استخرهای طبیعی و شنا در آن ها، سنگ نوردی و فرود با طناب از آبشارها و دره های عمیق را تجربه خواهید کرد. آخرین فرود هم از بلندترین آبشار تنگه به نام وداع خواهد بود که ارتفاعی به طول 46 متر دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، این تور جزو تورهای ماجراجویانه و سخت دسته بندی می شود. شما در این تور با دره نوردی نسبتا فنی در آب در حدود 2 کیلومتر به مدت 6 تا 10 ساعت بستگی به سرعت گروه و شلوغی دره؛ مواجه هستید. همچنین شنا در میان حوضچه ها، فرود از آبشارها و پریدن از ارتفاع حدود 4، 5 متری به داخل حوضچه های آب، دست به سنگ های فنی در برخی نقاط و البته باید مسافت طولانی از تهران تا محل اجرای برنامه (12 ساعت اتوبوس از تهران تا شیراز، 4 ساعت مینی بوس از شیراز تا داراب و 2 ساعت نیسان از داراب تا تنگه و 1 ساعت کوهپیمایی تا رسیدن به اولین آبشار) را هم در نظر بگیرید. بنابراین باید آمادگی جسمانی مناسب با این برنامه و البته روحیه ماجراجویی داشته باشید.

دره و تنگه رغز

دره و تنگه رغز

دره و تنگه رغز

بد نیست بدانید معمولا قبل از اجرای تور یک جلسه آموزشی برای علاقه مندان برگزار می شود که در آن به طور کامل آموزش های مورد نیاز برای دره نوردی در تنگه رغز داده می شود. همچنین اصول کار کردن با ابزارها و کلیه تجهیزات تنگه نوردی که شامل ابزارشناسی، ست کردن لوازم روی بدن، فرود از دیواره با شیب 90 درجه و همچنین کار با ابزارهای فرود و... را نیز شامل می شود.

در برخی از تورها شما را نیز به بازدید از آرامگاه سعدی، شهر تاریخی داراب گرد، نقش برجسته داراب گرد (نقش رستم)، قلعه داراب گرد، آتشکده آذرخش؛ مسجد تاریخی چهارمناره ای جهان خواهند برد.

مشخصات برخی از آبشارهای تنگه که برای عبور نیاز به ابزار فنی دارند:

هزینه تور تنگه رغز

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1