برگزاری كشتی با چوخه بصورت هفتگی در پردیس آرامگاه فردوسی

28 ژوئیه 2015 - 16:30 dsfr.ir/mg087

برگزاری كشتی با چوخه بصورت هفتگی در پردیس آرامگاه فردوسی
میدان کشتی قوچان

مدیر مجموعه فرهنگی-تاریخی توس از برگزاری مراسم كشتی با چوخه در پردیس آرامگاه حكیم فردوسی و با حضور ورزشكاران، علاقه مندان و پیشكسوتان این ورزش سنتی ایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، علی اصغر پاكدل با اعلام این خبر افزود: این مراسم پنج شنبه هر هفته در بولوار پردیس آرامگاه فردوسی برگزار می شود و از 2 هفته پیش آغاز شده و در هفته های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینكه این مراسم زیبا و سنتی به همت اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و با مشاركت و همكاری اداره ورزش و جوانان، كمیته كشتی های سنتی هیئت كشتی استان و شهرداری منطقه 12 برگزار می شود افزود: این مراسم ورزشی زیبا مورد استقبال اهالی توس و گردشگران و بازدید كنندگان از آرامگاه فردوسی قرار گرفته است.

پاكدل یادآور شد: مراسم كشتی با چوخه هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 17 الی 19 در گود كشتی با چوخه در بولوار پردیس آرامگاه فردوسی برگزار می شود. این مراسم با هدف ایجاد شور و نشاط بین ساكنان منطقه توس و گردشگران و نیز حراست و حفاظت از این ورزش سنتی برگزار می شود.

گفتنی است، کشتی با چوخه یکی از معروف ترین ورزش‌های محلی است كه در منطقه خراسان رایج است و طرفداران بسیار زیادی دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1