مشارکت 30 درصدی دولت در احداث آزادراه مشهد - قوچان

26 نوامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/r87ol

مشارکت 30 درصدی دولت در احداث آزادراه مشهد - قوچان
cdtic.ir
جاده مشهد - قوچان

طرح احداث آزادراه مشهد - قوچان با مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی و 30 درصدی دولت انجام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی گفت: از آن جا که موضوع حاشیه و شرایط بافت های ناکارآمد شهری بسیار اهمیت دارد، ما توانستیم ردیف ملی جهت بهسازی بافت فرسوده و رفع مشکل حاشیه نشینی در کلانشهر مذهبی مشهد دریافت کنیم.

محمدرضا اخوان عبداللهيان با اشاره به اهمیت موضوع حاشیه و شرایط بافت های ناکار آمد شهری گفت: ما توانستیم در سال 95 برای اولین بار در کشور ردیف ملی جهت بهسازی بافت فرسوده و رفع مشکل حاشیه نشینی در کلانشهر مذهبی مشهد دریافت کنیم.

وی ادامه داد: برای اولین بار در کشور یگان ویژه حفاظت از اراضی در استان خراسان رضوی تشکیل شد همچنین اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در دولت یازدهم موفق به رفع تصرف از اراضی ملی به مساحت 3 میلیون و 169 هزار متر مربع شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی افزود: نظارت و رسیدگی به تخلفات شهرسازی و معماری در سطح استان به منظور حفظ حقوق شهروندان، به روز رسانی و تصویب طرح های جامعه تفصیلی همچنین تشکیل دبیرخانه معماری و شهرسازی برای رویداد جهانی مشهد 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از جمله اقدامات انجام شده در دولت یازدهم بوده است.

عبداللهيان اظهار کرد: دولت مصوبه ای اخذ کرده که طی آن در پروژه احداث آزادراه مشهد-قوچان به طول 120 کیلومتر مشارکت داشته باشد و این طرح با مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی و 30 درصدی دولت انجام می شود.

وی به دیگر اقدامات انجام شده در ماه های اخیر در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: احداث پیاده رو زائرین، انجام مطالعات ارزیابی ایمنی راه ها استان، انجام مطالعه پدافند غیرعامل برای محورهای برون شهری استان خراسان رضوی از جمله دیگر اقدمات ایده آل انجام شده در دولت تدبیر و امید برای پروژه های راه و شهرسازی در استان بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی با اشاره به پیگیری های انجام شده برای اجرا پروژه های اقتصاد مقاومتی گفت: برای این کار بیش از 30 جلسه تاکنون برگزار شده که به موجب آن به تعریف 9 پروژه راهی از نوع بین شهری با اعتبار 535 هزار و 600 میلیون ریال منجر شده و آغاز 57 پروژه در حاشیه شهرها از جمله پروژه های مهم در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1