حمل ونقل تهران همگام با اروپا

8 نوامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/1t9vo

حمل ونقل تهران همگام با اروپا
jamejamonline.ir
حمل و نقل انسان محور

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار تهران در اجلاس سالانه كمیسیون حمل ونقل اروپا بر حرکت تهران به سوی حمل ونقل انسان محور، تأكید كرد.

سیدمازیار حسینی که در اجلاس سالانه كمیسیون حمل ونقل اروپا که در شهر گانسک کشور لهستان، به عنوان یکی از سخنرانان برتر سخن می گفت، اظهار داشت: «حمل و نقل انسان محور»، كلیدواژه طرح جامع حمل ونقل و ترافیك شهر تهران است و این کلان شهر در سال های اخیر به سمت تحقق «حمل ونقل انسان محور» گام برداشته و در این مسیر همگام با شهرهای پیشرفته جهان در حال پیشرفت است.
 
وی با اشاره به اهتمام شهرداری تهران در بهبود بخیشدن به وضعیت حمل ونقل در کلان شهر تهران، افزود: حمل و نقل، جزء لاینفك و ضرورتی گریز ناپذیر زندگی بشری است که به عنوان یكی از ستون های توسعه پایدار، موجب توسعه اقتصادی و اجتماعی می شود و در جهت تحقق این مهم، تلاش شده است تا در برنامه ریزی های خود در تهران، سازگاری با شاخص های توسعه پایدار را به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیك شهرداری تهرانحسینی در جمع بیش از 500 نفری از مسئولان و نمایندگان كمیسیون حمل ونقل اروپا، مدیران حمل ونقل شهری، در این اجلاس، تأكید كرد: در تحقق حمل ونقل پایدار، سه بخش اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی، نقش دارند و حمل ونقل پایدار به دنبال برقراری تعادل و توازن بین این سه بخش است.

معاون حمل ونقل شهرداری تهران، كه به نمایندگی از شهردار تهران در این اجلاس اروپایی شركت نموده بود، با اعلام آمادگی مدیریت شهری پایتخت كشورمان برای به اشتراك گذاشتن تجربیات تهران، تصریح کرد: تهران با سازمان های بین المللی تخصصی مانند انجمن بین المللی کلان شهرها (متروپلیس)، اتحادیه شهرهای متحد و حكومت های محلی و نیز اسكان بشر سازمان ملل همكاری دارد.

و در پایان سخنرانی خود در این اجلاس كه به میزبانی كشور لهستان و در شهر گدانسک این کشور برگزار شد، حضور تهران در این رویداد اروپایی را نقطه عطفی در تحكیم و تعمیق روابط فی بین تهران و كلان شهرهای اروپا دانست و خاطرنشان كرد: «حمل ونقل انسان محور» و «حمل ونقل پایدار»، مكمل یكدیگر هستند و در تهران، تلاش شده تا نسبت به تحقق این دو بخش تا جای ممكن اقدام شود، كه توسعه پر شتاب مترو در سال های اخیر، گواه این مطلب است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • علی حداد 25 سپتامبر 2017 - 17:02

    مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق اروپا هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری و غذاهای لذیذ و خوشمزه ای داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن مخصوصا اجناس و کالاهای مناسبی پیدا میشه پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم اروپا خیلی خوب بود

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1