10 ژوئن 2024 - 05:33

ارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی

25 سپتامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/fj2s8

شهر تارتو در استونی

این سوال برای مهاجران مطرح است که ارزان ترین شهر اروپا برای زندگی کدام است؟

اروپا هر ساله مهاجران زیادی را می پذیرد. این سوال برای مهاجران مقتصد مطرح است که ارزان ترین شهر اروپا برای زندگی کدام است؟

دستمزدها در سراسر اروپا متفاوت هستند، اما بالا بودن دستمزد به معنای داشتن استانداردهای بالاتر برای زندگی نیست.

بر اساس گزارش وب سایت گلسدور با عنوان «کدام کشورها در اروپا بهترین استاندارد زندگی را ارائه می دهند؟» برخی شهرها با پایین ترین دستمزد در این مقیاس، کم بودن دستمزدها را با قیمت های پایین هزینه ها جبران می کنند.

شاخص هزینه زندگی که وب سایت گلسدور در نظر می گیرد، درآمد است در مقابل «میزان پولی که در کشورهای مختلف برای خرید یک سبد استاندارد از کالاها و خدمات از جمله مواد غذایی، رستوران ها، حمل و نقل، آب و برق، و اجاره لازم است».

در ادامه ارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی معرفی می شوند.

9. مارسی

این شهر ساحلی ارزان ترین شهر برای زندگی در فرانسه است اما این کشور به دلیل هزینه ی نسبتا بالای زندگی، عمدتا در زمینه ی مسکن و اجاره، به طور کلی رتبه ی پایینی در استاندارد جداگانه ی شاخص زندگی وب سایت گلسدور کسب می کند.

8. گراتس

این شهر به لحاظ وسعت دومین شهر در اتریش است و به عنوان شهر دانشگاهی معروف است و هزینه ی اجاره، غذا، و هزینه های خدمات رفاهی گراتس، یکی از کم ترین ها در این کشور است.

7. بارسلونا

هفتمین منطقه ی شهری پرجمعیت در اتحادیه ی اروپا است. این شهر حرفه ای ها و گردشگران را از سراسر جهان جذب می کند اما هزینه های زندگی محلی هنوز هم در مقایسه با دستمزدها پایین است.

6. لیسبون

متوسط دستمزد پولی (در برابر دستمزد بر حسب قوه ی خریدم) در پرتغال فقط در حدود 15.500 یورو (12.210 پوند، 17.641 دلار) است اما هزینه های زندگی محلی، یعنی هزینه ی متوسط اقامت در این شهر بیش تر از درآمد افراد نخواهد بود.

5. آتن

شاید این شهر از بیکاری گسترده و بحران پناهندگان رنج ببرد، اما اگر شغلی داشته باشید، آتن برای زندگی بسیار ارزان است.

4. تالین

هزینه های زندگی در این شهر فوق العاده ارزان است و با توجه به این که تالین پایتخت سیاسی و مالی استونی است، دستمزدها در حال افزایش هستند.

3. تسالونیکی (سالونیک)

دومین شهر بزرگ در یونان در کنار دریا قرار گرفته و یک مرکز حمل و نقل عمده برای این کشور است و به این ترتیب مشاغل زیادی ارائه می دهد. این شهر به لطف موزه و آثار تاریخی، یک مرکز توریستی نیز است.

2. پورتو

این شهر که دومین شهر بزرگ در پرتغال است، در مقایسه با نیویورک سیتی حدودا 70 درصد برای زندگی ارزان تر است.

1. تارتو

این شهر زیبا دومین شهر بزرگ در استونی است و از سوی این کشور به عنوان «پایتخت خرد» دیده می شود، به دلیل این که موطن قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه کشور، یعنی دانشگاه تارتو است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « جام جم آنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1