نظارت یک هفته ای پلیس بر ترافیک با استفاده از بالگرد در هفته اول مهر

23 سپتامبر 2016 - 18:00 dsfr.ir/w79r3

نظارت یک هفته ای پلیس بر ترافیک با استفاده از بالگرد در هفته اول مهر
تین نیوز
کنترل معابر درون شهری از طریق بالگردهای ناجا

رئیس پلیس ترافیک شهری با تاکید بر ضرورت دارا بودن برچسب سرویس مدارس برای تمام خودروهای سرویس دانش آموزی، از به کارگیری بالگرد برای کنترل ترافیک شهری در تهران و کلان شهرها خبر داد.

به گزارش تین نیوز، سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس پلیس ترافیک شهری با اشاره به پیش بینی افزایش 25 درصدی ترافیک در روز شنبه زمان بازگشایی مدارس گفت: بار ترافیک در کلانشهرها و تهران در طول هفته اول مهرماه، علاوه بر عوامل پلیس راهور در معابر درون شهری از طریق بالگردهای ناجا کنترل می شود تا نسبت به روان سازی ترافیک اقدام شود.

وی در ادامه با اشاره به این که، با افزایش سفرهای درون شهری، تراکم ترافیک را شاهد خواهیم بود، افزود: روزهای پایانی تعطیلات است و بار ترافیکی برگشت مسافران را داریم و از طرف دیگر تردد درون شهری به دلیل رفت و آمد والدین برای تهیه ملزومات دانش آموزان زیاد شده است و هم چنین بسیاری از والدین روزهای اول مهر، ترجیح می دهند فرزندان خود را به مدرسه ببرند در نتیجه ترافیک شهری در این روزها سنگین تر از روهای دیگر خواهد بود.

وی با تاکید بر این که رفت و آمد دانش آموزان از منزل به مدرسه و برعکس یکی از دغدغه های خانواده ها، آموزش و پرورش و همین طور پلیس راهور است، تصریح کرد: در سال های گذشته با تمهیداتی که داشته ایم تصادفات ناگوار و دلخراش سرویس مدارس را به حداقل رساندیم. اما، با همکاری و تعامل اولیا و مربیان و مدارس، این خطرات به حداقل می رسد، توصیه ما این است که مسئولان آموزش و پرورش و هم چنین خانواده ها سعی کنند تا جای ممکن، از سرویس هایی که زیر نظر شهرداری و راهداری تشکیل شده است، استفاده کنند.

قاسمیان در ادامه توضیح داد: از عمر سرویس مدارس نباید بیشتر از 5 سال گذشته باشد و هم بیمه بدنه و شخص ثالث و معاینه فنی داشته باشند و رانندگان سرویس ها هم باید حتما متأهل بوده و از صحت و سلامت جسمی و روانی برخوردار باشند.

به گفته سرهنگ قاسمیان آرم مدارس که از طریق شهرداری و تاکسیرانی تهیه می شود باید بر روی شیشه خودرو نصب شده باشد و از حمل دانش آموز با خودروهای ظرفیت کمتر از 4 نفر جدا خودداری شود.

وی با بیان این هشدار که «با توجه به خط کشی عابر پیاده و گذرگاه کنار مدارس، سرویس ها تحت هیچ شرایطی کنار مدارس به صورت پارک دوبله و کنار تابلوی توقف ممنوع، توقف نداشته باشند»، درباره تخلفِ نداشتن برچسب سرویس مدارس گفت: اگر راننده تخلف کند و برچسب (لوگوی مدارس) تاکسیرانی و شهرداری نداشته باشد، 40 هزار تومان جریمه خواهد شد و در صورت تکرار تخلف با آنها برخورد شدیدتری صورت می گیرد.

به گفته قاسمیان، از 2 ماه پیش پلیس راهنمایی و رانندگی با شهرداری همه شهرهای کشور هماهنگی های لازم را به عمل آورده تا گذرگاه های عابر پیاده خط کشی و ایمن سازی شوند، به ویژه مدارسی که در حاشیه راه هستند، تابلوهای مورد نیازشان پایش شده اند.

وی در پایان تاکید کرد: از اول مهرماه پلیس راهنمایی و رانندگی با کلیه تجهیزات نیروها را در گذرگاه های شهری مستقر کرده تا انشاءالله با همکاری و تعامل خانواده ها و مربیان، کم ترافیک ترین و کم حادثه ترین مهرماه را پشت سر بگذاریم.

1