21 فوریه 2024 - 14:48

قوانین چیدمان بوفه در تشریفات رستوران و هتل

11 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/lg84i

قوانین چیدمان بوفه در تشریفات رستوران و هتل
ویکی هتل
قوانین چیدمان بوفه در تشریفات رستوران و هتل چگونه است؟

در اکثر پذیرایی ها که تعداد میهمانان زیاد است پذیرایی از طریق چیدمان بوفه انجام می شود.

امروزه به علت سهولت در اجرا و صرف زمان کمتر و قابل استفاده بودن آن در انواع پذیرایی ها و راحتی میهمانان هنگام سرو غذا، این نوع پذیرایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. از سویی پذیرایی بوفه سبب صرفه جویی در هزینه های سنگین شده و از طرفی نمونه بارز ارائه بهترین خوراک ها و سرویس ها است.

از مزایای این سرویس، دید و نظارت مفید بر ارائه انواع غذا بوده که به سهولت ظروف غذای آماده جایگزین ظروف سرو شده می شوند.

در این سرویس یا چیدمان بوفه همچون انواع پذیرایی اصولی را باید مدنظر قرار داد که یکی از مهم ترین فاکتورهای در نظر گرفته شده راحتی و سهولت دسترسی میهمانان بر انواع غذاها است، در ادامه موارد این نوع چیدمان را مرور می کنیم.

1. فضای مناسب، دلچسب و دارای تهویه مناسب، وسعت متناسب با تعداد میهمانان و نورپردازی مناسب، جهت میهمانان بوفه در نظر گرفته شود.

2. در صورت سرو غذاهای خاص گوشتی نظیر بره بریان شده، جایگاه آن را در آخر بوفه قرار داد که بتوان از میهمانان بهتر پذیرایی کرد.

3. همیشه باید در نظر داشت که میهمانان تمایل به سرو انواع غذاها را ولو اندک دارند لذا غذاهای اصلی را بهتر است در قسمت های مناسب برش داد.

4. گروه های غذایی مربوط به هم در کنار هم چیده شوند. به عنوان مثال سس ها و چاشنی های سالاد در کنار سالادها قرار داده شود.

5. خوراک های گرم در کنار هم و خوراک های سرد در کنار هم چیده شوند زیرا این امر سبب متوازن شدن بوفه و باعث خوشامد میهمانان می شود.

6. همیشه باید در نظر گرفت میهمانان هنگام استفاده از بوفه از یک دست استفاده می کنند لذا وسایل سرو متناسب با این مسئله در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ظرف سس قابل استفاده باشد تا میهمان مجبور به گذاشتن بشقاب بر میز و استفاده از آن نباشد زیرا سبب کند شدن سرو غذا و ازدحام می شود.

7. فاصله مناسب بین وسایل پذیرایی به منظور جلوگیری از ازدحام میهمانان در نظر گرفته شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ویکی هتل » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1