سود برگزیت برای گردشگری ورودی بریتانیا

11 اوت 2016 - 11:00 dsfr.ir/dg72t

سود برگزیت برای گردشگری ورودی بریتانیا
turister.biz
میدان تایمز لندن

برگزیت با کاهش ارزش برابری پوند به رشد صنعت گردشگری در این منطقه کمک کرده است.

در فاصله زمانی 28 روز پس از رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا که با کاهش قابل ملاحظه ارزش پوند همراه بود، میزان رزرو پروازها به بریتانیا به طور متوسط 4.3 درصد رشد داشته است.

به گزارش «ایسنا» به نقل از بی بی سی، رزرو پروازها از سوی گردشگران هنگ کنگی با 30.1 درصد افزایش، بیش ترین رشد را تجربه کرده و پس از آن گردشگران آمریکایی و اروپایی به ترتیب 9 درصد و 5 درصد بیش تر برای سفر به بریتانیا پرواز رزرو کرده اند.

یک کمپانی که در زمینه پژوهش در حوزه سفر و گردشگری فعال است، اعلام کرده برگزیت تاثیرات فوری و مثبتی بر گردشگری بریتانیا داشته است. این کمپانیِ تحقیقاتی که روزانه 14 میلیون تراکنش رزرو را بررسی و مطالعه می کند یادآور شده که شدید ترین تغییر در نرخ ارز در چند دهه اخیر، دلیل افزایش رزرو پروازها به مقصد بریتانیا بوده است. مدیر ارشد اجرایی این کمپانی، همچنین عنوان کرده طی چند ماه آینده مشخص خواهد شد که آیا تقویت گردشگری در فضای پس از «برگزیت» پایدار خواهد بود یا خیر.

از سوی دیگر، خطوط هوایی بریتیش ایرلاینز نیز اعلام کرده جست و جوی مشتریان آمریکایی برای پرواز به مقصد بریتانیا در وب سایت این کمپانی از تاریخ 27 ژوئن تا سوم جولای 30 درصد افزایش داشته است.

همچنین سایت Hotel.com نیز از افزایش 50 درصدی جست و جوی آمریکایی ها در این وب سایت برای رزرو هتل خبر داده است.

حتی بدون در نظر گرفتن تاثیرات مثبت جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا و قبل از برگزاری رفراندوم نیز شمار گردشگران به مقصد بریتانیا رو به رشد گزارش شده بود؛ به طوری که در سه ماه ابتدایی سال جاری میلادی، میزان حضور توریست های خارجی در بریتانیا با رشد 6 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال 2015 به 7.63 میلیون نفر رسید. بنابر اعلام اداره آمار ملی بریتانیا، در سال 2015 میلادی، در مجموع 36.12 میلیون گردشگر بین المللی از این منطقه دیدن کردند که نشان از افزایش 5 درصدی در مقایسه با آمار سال گذشته آن دارد. میزان هزینه گردشگران خارجی در بریتانیا نیز در سال گذشته میلادی با یک درصد رشد به 22.07 میلیارد پوند رسید.

با این همه در صورتی که بریتانیا در بلندمدت محدودیت هایی را برای سفر بین خود و اتحادیه اروپا ایجاد کند، با مشکلاتی روبه رو می شود؛ چرا که بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، 76 درصد از گردشگران بریتانیا از منطقه اروپا هستند.

1