10 ژوئن 2024 - 00:29
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد؛

انجام روزانه 18 میلیون سفر درون شهری در پایتخت

16 فوریه 2016 - 16:10 dsfr.ir/lk5ac

انجام روزانه 18 میلیون سفر درون شهری در پایتخت
تین نیوز
تعداد سفرهای روزانه در تهران (18 میلیون سفر)

حمل و نقل عمومی باید 80 درصد از حجم سفرهای روزانه ی تهران (18 میلیون سفر) را پوشش دهد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر اینکه حمل و نقل عمومی باید 80 درصد از ترددهای روزانه شهروندان را پوشش دهد، گفت: با بهره برداری از خطوط در دست احداث مترو و بهره برداری از ایستگاه های دیگر خط 3 می توان شاهد کاهش تردد های شخصی شهروندان باشیم.

سردار تیمور حسینی با بیان اینکه امروزه یکی از مسایل بسیار مهم شهرهای بزرگ حمل و نقل و ترافیک شهری است، اظهارکرد: یکی از موثرترین راه حل های این مشکل توسعه و تقویت سیستم های حمل و نقل عمومی شهری است که با توجه به مشکلاتی که امروزه در اثر افزایش تعداد وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ و متوسط ایران به وجود آمده است سیاست تقویت استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی از تدابیر ارزنده به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در این راستا برای بهینه سازی سیستم حمل و نقل عمومی به منظور خدمات رسانی ایمن، مستمر، ارزان، سریع و مطلوب به متقاضیان سفرهای درون شهری تلاش گسترده ای را باید از سوی دولت و شهرداری شاهد باشیم، گفت: توسعه مترو به عنوان یکی از اصلی ترین محورهای حمل و نقل عمومی از سوی شهرداری تهران اقدامی ارزنده است که تاثیر بسیار مثبتی در کاهش حجم سفرهای شهری خواهد داشت .

حسینی با اشاره به بهره برداری از خط ویژه اتوبوس شهید بهشتی-مطهری تا پایان سال جاری تاکید کرد: اتوبوسرانی که یکی از مهم ترین مدهای حمل و نقل عمومی شهری به شمار می آید در کلیه شهرهای ایران نقش عمده ای را در انجام سفرهای درون شهری و روزانه شهروندان ایفا می کند. به طور حتم راه اندازی این خط در محور بهشتی-مطهری که یکی از پرتردد ترین معابر شهری است و در عین حال بهره برداری از ایستگاه مترو میرزای شیرازی تاثیر مثبتی بر کاهش حجم تردد های شخصی در این محدوده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اکنون در شهر تهران روزانه 18 میلیون سفر درون شهری اتفاق می افتد، تصریح کرد: با بهره برداری کامل از خط 3 مترو و بهره برداری از دیگر خطوط در دست احداث به طوری که سیستم یکپارچه حمل و نقل عمومی در شهر تهران اجرایی شود، در کنار نوسازی و توسعه حمل و نقل عمومی از سوی دول، می توان شاهد کاهش چشمگیر تردد های روزانه باشیم.

به گفته حسینی حمل و نقل عمومی باید 80 درصد از حجم سفرهای روزانه (18 میلیون سفر) را پوشش دهد تا شهری ایمن، آرام و کم ترافیک داشته باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « شهردار آنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1