22 ژوئن 2024 - 22:44

فنلاند، در صدر رده بندی کیفیت خدمات در هتل های اروپایی

19 می 2015 - 10:00

تازه ترین رده بندی کیفیت خدمات نیروی انسانی در هتل های اروپا، هتل های فنلاند را به عنوان موفق ترین کشور قاره سبز در جلب رضایت مهمانان معرفی می کند.

وب سایت HOTEL INFO به تازگی فهرستی منتشر ساخته که در آن بر اساس میزان رضایتی که مهمانان از نحوه برخورد پرسنل هتل ها و ادب و علاقه مندی آنان برای کمک و ارائه خدمات داشته اند، هتل های اروپا رتبه بندی شده اند که در صدر آن فنلاند با امتیاز 8.62 از 10 بالاتر از سایر کشورهای صاحب نام هتلداری اروپا قرار گرفته است.

در فهرست یاد شده که بر اساس نظرات بیش از شش میلیون مهمان هتل به دست آمده، پس از فنلاند، آلمان و اتریش به ترتیب با امتیازات 8.59 و 8.57 در مقام های دوم و سوم قرار گرفته اند و نکته جالب آنکه تا رده پانزدهم این جدول نامی از مقاصد پر طرفدار قاره سبز همچون ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و یونان نیست و جالب تر از همه آنکه هتل های انگلستان در رده آخر ایستاده اند!

این رده بندی فارغ از میزان رضایت کلی مهمانان از وضعیت هتل ها به دست آمده و تنها نحوه برخورد پرسنل هتل را ملاک قرار داده است؛ برخوردی که حتی بسیاری از مهمانان آن را تنها در لبخند پرسنل یافته اند. این رده بندی حاکی از آن است که تنها لوکس بودن تجهیزات و خدمات و موقعیت و حتی برند هتل دلیلی بر آن نیست تا نحوه برخورد پرسنل از دید مهمانان پنهان بماند. شاید از همین روی است که از ماه جولای امسال قرار است هتل های ژاپن به سیستم خوشامدگویی خودکار مجهز شوند تا بتوانند همچنان میزان رضایت مهمانان خود را افزایش دهند.

در این فهرست پس از مقام های نخست تا سوم، نوبت به کشورهای بلوک شرق می رسد، جایی که مجارستان با 8.53 چهارم است و اسلواکی و لهستان با امتیاز مشابه 8.52 در مکان های پنجم و ششم قرار دارند. سوئیس، پرتغال، سوئد و کرواسی، دیگر کشورهای 10 رتبه نخست این جدول را تشکیل می دهند.

در بین 20 کشور فهرست برترین های خدمات هتل بر اساس برخورد نیروی انسانی، فرانسه به عنوان میزبان بیش ترین گردشگر قاره با امتیاز 8.16 در مکان هجدهم و تنها بالاتر از هلند و ترکیه ایستاده است. در حالی که در بین مقاصد پرطرفدار قاره، بهترین عنوان در اختیار هتل های ایتالیاست که با امتیاز 8.33 در مکان پانزدهم وضعیتی بهتر از یونان، اسپانیا و فرانسه دارد.

نکته تامل برانگیز این فهرست آن است که نام انگلستان را با امتیاز 7.92 و هم امتیاز با روسیه در رده آخر نشان می دهد. دو کشوری که در همین سال های اخیر به ترتیب میزبان رقابت های بزرگ المپیک تابستانی و زمستانی بودند اما نشانی از رضایت بالای مهمانان از نحوه برخورد پرسنل هتل های آنان دیده نمی شود.

در این بین حتی هتل های لندن هم در بین پایتخت های اروپایی که در راس خود هتل های بوداپست مجارستان را می بینند، با امتیاز 7.73 در رتبه آخر است. در حالی که هتل های شهری همچون شفیلد با امتیاز8.62 به نوعی آبروی انگلستان به حساب می آید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « بازار هتل » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • محبوبه 10 ژوئن 2015 - 13:59

    ممنون خیلی مطلب مفیدی بود

1