21 مارس 2023 - 08:39

هشدار سازمان هواپیمایی به فعالیت سایت های غیرمجاز فروش بلیت

21 سپتامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/ls2ka

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت های غیرمجاز هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد رحیمی گفت: خرید بلیت اینترنتی هواپیما فقط از طریق سایت های مربوط به 13 شرکت هواپیمایی فعال مجاز است و سایر سایت های فروش اینترنتی بلیت مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

وی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده افراد بلیت هواپیما را از سایت های متفرقه خریداری کرده و به ازای بلیت فروخته شده هیچ پروازی وجود ندارد بنابراین سازمان هواپیمایی کشوری ضمن توصیه به خریداران بلیت هواپیما مبنی بر عدم تهیه بلیت از این سایت ها اعلام می کند که هیچ تعهدی نسبت به پیگیری شکایات مربوط به این گونه خریدها ندارد و تبعات آن بر عهده خریداران است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: متقاضیان علاوه بر خرید بلیت از سایت های شرکت های هواپیمایی می توانند با مراجعه به آژانس های هواپیمایی دارای مجوز بند الف (مجوز از سازمان هواپیمایی) نسبت به خرید بلیت اقدام کنند.

رحیمی هم چنین گفت: سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نهاد حاکمیتی صنعت هوانوردی مکاتباتی را با مراجع ذی صلاح در خصوص پیگیری فعالیت سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما انجام داده است؛ علاوه بر این، با همکاری پلیس فتا با فعالیت این گونه سایت ها برخورد می شود.

وی به لزوم اجرای آیین نامه حقوق مسافر توسط شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری همواره به دنبال اجرای کامل این آیین نامه است.

رحیمی اظهار کرد: مسافرانی که نسبت به خدمات فروش بلیت یا پروازها شکایتی دارند می توانند با شماره تلفن های 61032015 و 61022355، تلفکس 66048007 و ایمیل shekayat@cao.ir و صندوق پستی 1798-13445 دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری تماس گیرند.

1