9 ژوئن 2024 - 21:27
معاون‌ استاندار لرستان:

ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد

26 می 2024 - 12:00 dsfr.ir/fd4pf

ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری دارد
قلعه فَلَک‌الافلاک | دژِ شاپورخواست | Shapur khuwast Castle
قلعه فَلَک‌الافلاک | دژِ شاپورخواست | Shapur khuwast Castle

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از حضور ارزیاب یونسکو و ایکوموس برای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک در لرستان خبر داد و گفت: ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک نقش مهمی در توسعه گردشگری لرستان دارد.

به گزارش «دنیای سفر»، احمدرضا دالوند شامگاه پنجم خرداد در جلسه بررسی و هماهنگی ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک با شهردار و اعضای شورای شهر خرم‌آباد اظهار کرد: در سال ۲۰۲۴ برای ثبت جهانی دره خرم‌آباد و قلعه تاریخی فلک‌الافلاک و دیگری روستای گردشگری بیشه دو سهمیه در نظر گرفته شده است.

وی غارهای تاریخی کاوش شده در دره تاریخی خرم‌آباد را بزرگترین ظرفیت برای صنعت گردشگری عنوان کرد و افزود: اگر این اتفاق میمون و بزرگ فرهنگی به نتیجه برسد نقش مهمی در توسعه گردشگری و اقتصاد استان خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از حضور ارزیاب یونسکو و ایکوموس تا شهریور سال جاری در لرستان خبر داد و عنوان کرد: باید تمامی عوامل بویژه میراث فرهنگی و شهرداری برای این دستاورد مهم تمام تلاش و امکانات خود را به کار بگیرند.

وی افزود: مجموعه اقداماتی که برای تایید ارزیاب یونسکو و ایکوموس نیاز است مدیریت شهری انجام دهد، میراث فرهنگی با زمانبندی مناسب به شهرداری و دستگاه‌های مرتبط گزارش دهد.

1