17 آوریل 2024 - 01:15

رشد ۲.۶ درصدی سفرهای جاده ای نوروزی

3 آوریل 2024 - 09:00 dsfr.ir/it87r

رشد ۲.۶ درصدی سفرهای جاده ای نوروزی
رشد ۲.۶ درصدی سفرهای جاده ای نوروزی
بیش از ۱۰ میلیون مسافر نوروزی از اماکن مذهبی تاریخی و طبیعی فارس دیدن کردند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: سفرهای نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه نوروز سال گذشته با افزایش و رشد ۲.۶ درصدی همراه بوده است.

به گزارش «دنیای سفر» از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، داریوش باقرجوان از آمادگی کامل بخش حمل و نقل عمومی جاده ای به منظور خدمات رسانی به مسافران نوروزی در سفرهای بازگشت خبر داد.

وی با اشاره به پایان سفرهای نوروزی و آغاز موج بازگشت مسافران به مبادی اولیه سفر، عنوان کرد: در راستای خدمات رسانی به مسافران، بخش حمل و نقل عمومی جاده ای با استفاده از ظرفیت حدود ۱۵ هزار دستگاه اتوبوس (۱۰ هزار دستگاه به صورت مستمر و پیوسته)، ۱۹ هزار دستگاه مینی بوس و ۲۸ هزار دستگاه سواری کرایه از آمادگی کامل برای ارائه خدمات مطلوب برخوردار است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تأکید کرد: در این راستا با توجه به پایش ظرفیت و تقاضای سفر در استان ها و در سایه تعامل و همکاری تشکل های صنفی حوزه حمل و نقل و تلاش شبانه روزی رانندگان و شرکت های حمل و نقل مسافر، همه امکانات و ظرفیت ها برای ارائه خدمات سریع، به هنگام و مناسب به مسافران نوروزی پای کار آمده است.

باقرجوان از تداوم روند خدمت رسانی و جابه جایی مسافران تا روز پایانی اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در ۱۷ فروردین ماه خبر داد.

وی همچنین به پیش بینی افزایش سفرهای بین شهری از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در ایام تعطیلات عید سعید فطر و در فاصله چند روزه از پایان یافتن طرح نوروزی اشاره و تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضای سفر در روزهای آینده، تمهیدات لازم با هدف خدمات رسانی بهینه به مسافران اتخاذ و برنامه ریزی ها در این باره صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه با نگاهی به آمار جابه جایی مسافران از آغاز اجرای طرح نوروزی امسال از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: در این بازه زمانی ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار مسافر از طریق ۵۸۱ هزار سفر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای (اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه) جابجا شده اند.

به گفته باقرجوان، سفرهای نوروزی هموطنان در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه نوروز سال گذشته با افزایش و رشد ۲.۶ درصدی همراه بوده است.

1