16 آوریل 2024 - 23:21

راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی

1 مارس 2024 - 09:00 dsfr.ir/zz75t

راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی
راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی | سامانه + تلفن
راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی | سامانه + تلفن

شکایت به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، تماس با «۰۹۶۲۹»، مراجعه به شورای حل اختلاف ویژه گردشگری شعبه ۲۶۳۴ و ثبت شکایت در سامانه سامد، برخی از راه های شکایت از آژانس مسافرتی است.

وجود برخی تخلفات بسیار از سوی آژانس های مسافرتی و هواپیمایی شرکت های گردشگری غیرمجاز در بازار ایران باعث شده تا ماهانه شاهد ده ها شکایت از آژانس مسافرتی و هواپیمایی، مبنی بر گران فروشی بلیط های هواپیما، برگزاری تور های مسافرتی بدون مجوز، دریافت پول های کلان از مسافران و …، در دادسراها و اداره کل گردشگری استان ها باشیم.

نحوه شکایت از آژانس مسافرتی

آیا می دانید در صورت تخلف، چطور باید از یک آژانس مسافرتی شکایت کرد؟ شکایت به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان، تماس با «۰۹۶۲۹»، مراجعه به شورای حل اختلاف ویژه گردشگری شعبه ۲۶۳۴ و ثبت شکایت در سامانه سامد، برخی از راه های شکایت از آژانس مسافرتی است.

کارشناسان «دنیای سفر»، با بررسی آئین نامه های اجرایی حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گفت و گو با کارشناسان و متخصصین این حوزه، به بررسی راه های شکایت از آژانس های مسافرتی و هواپیمایی پرداخته است.

راه های شکایت از آژانس های هواپیمایی و مسافرتی

  • سامانه ۰۹۶۲۹
  • اداره کل میراث فرهنگی استان ها
  • انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی
  • سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری
  • سازمان تعزیرات حکومتی
  • سازمان بازرسی کل کشور
  • دادگاه ها و دادسراهای سراسر کشور
  • ثبت شکایت در سامانه سامد

بر اساس بررسی های انجام شده و گفت و گو با کارشناسان، فعالان حوزه نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران، راه های مختلفی برای ثبت شکایت از آژانس مسافرتی وجود دارد که در این میان مراجعه حضوری به اداره کل گردشگری استان ها، ثبت شکایت در سامانه «۰۹۶۲۹»، ثبت شکایت در دادسراها و غیره، از متداول ترین راه های شکایت از آژانس مسافرتی و هواپیمایی به شمار می آید. علاوه بر این، مراجع دیگری مانند سازمان بازرسی کل کشور و سازمان تعزیرات حکومتی دارای شأن قانونی برای دریافت و رسیدگی به طرح شکایت مردم و گردشگران هستند. در ادامه، برخی از این راه ها را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی | سامانه + تلفن

سامانه ۰۹۶۲۹

تماس با تلفن گویا واحد شکایت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، به شماره «۰۹۶۲۹»، یکی از راه های ثبت شکایت است. پس از تماس با این شماره و ثبت شکایت، درخواست شما به اداره کل گردشگری استان ها ارجاع داده می شود و پس از بررسی کارشناسان، نتیجه آن اعلام خواهد شد.

اداره کل میراث فرهنگی استان ها

بر اساس آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی، نظارت بر فعالیت دفاتر از جهت کیفیت، سطح کارایی و رعایت مقررات، بر عهده مرجع صادر کننده مجوز، یعنی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است. بدین ترتیب، در صورت مشاهده تخلف در دفاتر، می توانید با مراجعه حضوری به اداره کل گردشگری استان ها، با تکمیل فرم کتبی شکایت و ارائه مستندات تخلف (شامل قرارداد، فیش واریز وجه یا رسید دریافتی)، شکایت خود را به این مرجع اطلاع دهید.

در برخی از مواقع، واحد شکایت در اداره کل گردشگری استان ها وجود ندارد. در این چنین شرایطی، فرد می تواند نامه شکایت و مستندات خود را مستقیما به مدیر کل اداره استان ارائه دهد. پس از دریافت نامه توسط مدیر کل و ارجاع آن به معاونت گردشگری، درخواست شخص در کمیسیونی، تحت عنوان «کمیسیون نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر» بررسی خواهد شد. اعضای این کمیسیون، شامل نماینده انجمن حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی، نماینده حراست، معاون گردشگری، نماینده دفتر بررسی و نظارت و کارشناس دفاتر خدمات مسافرتی است و پس از بررسی شکایت و مستندات، نتیجه آن به فرد شاکی و آژانسی که از او شکایت شده، ارسال می شود.

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی

سال ها بود که خلاء نبود شورای حل اختلاف تخصصی برای رسیدگی به شکایت حوزه گردشگری، در این صنعت احساس می شد. در همین راستا، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، شورای حل اختلاف ویژه ای را برای گردشگری در سال ۱۳۹۹ در تهران راه اندازی کرد. این شورا که اعضای آن عموما از مدیران دفاتر و کارشناسان رسمی مورد تایید قوه قضائیه هستند، از اشراف کافی در مورد مقررات و ضوابط دفاتر خدمات مسافرتی برخوردارند.

بدین ترتیب، اگر می خواهید شکایت خود را به مرجعی تخصصی گزارش دهید، باید به شورای حل اختلاف ویژه گردشگری، شعبه ۲۶۳۴، واقع در ساختمان انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، مراجعه کنید.

راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی | سامانه + تلفن

سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری

مسافران برای ثبت شکایت از شرکت های هواپیمایی می توانند با شماره تماس ثبت شکایات این شرکت ها، درج شده در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری تماس بگیرند. طبق اطلاعیه این سازمان، در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب می توانید شکایت خود را در سامانه حقوق مسافر سازمان ثبت کنید.

سازمان تعزیرات حکومتی

سازمان تعزیرات حکومتی، معمولاً به شکایت مربوط به گران فروشی، کم فروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور در واحدهای اقتصادی و صنفی رسیدگی می کند. اگرچه این سازمان، مرجع تخصصی برای رسیدگی به تخلفات حوزه گردشگری و مسافرتی نیست، اما در صورت ثبت شکایت توسط شهروندان دارای شأن قانونی برای ورود به مسئله و رسیدگی به آن است.

برای ثبت شکایت در این سازمان می توانید به میز خدمت الکترونیک سازمان تعزیرات حکومتی مراجعه و یا از طریق تماس با شماره «۱۳۵»، گزارش خود را اعلام کنید.

سازمان بازرسی کل کشور

سازمان بازرسی کل کشور در زمینه بررسی و پیگیری روند اجرایی مقررات در دفاتر/ شرکت های گردشگری فعالیت می کند. بنابراین، در صورت مشاهده تخلف در مقررات و ضوابط اجرایی دفاتر می توانید شکایت خود را در وب سایت سازمان بازرسی کل کشور ثبت و یا از طریق تماس با شماره «۱۳۶» اطلاع رسانی کنید.

دادگاه ها و دادسراهای سراسر کشور

همه شهروندان می توانند شکایت خود را در دادگاه ها یا دادسراهای سراسر کشور به ثبت برسانند. دادسراها، یکی از راه ها برای پیگیری جرایم کیفری و کلاهبرداری دفاتر مسافرتی و هواپیمایی هستند. برای ثبت و بررسی در این مراجع قانونی باید از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام کنید.

راهنمای جامع شکایت از آژانس های مسافرتی | سامانه + تلفن

ثبت شکایت در سامانه سامد

به طور کلی یکی دیگر از راه های ثبت شکایت، سامانه سامد یا سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت، است. ثبت شکایت در این سامانه نیز نیازمند ارائه مستندات است و شکایت شما از طریق ارجاع به معاونت گردشگری استان، پیگیری و بررسی خواهد شد.

نمونه نامه شکایت از آژانس مسافرتی

در وب سایت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، مدارک و یک نمونه دادخواست برای ارائه به شورای حل اختلاف آورده شده است. با مراجعه به این سایت می توانید جزئیات و مدارک لازم برای ثبت شکایت از آژانس مسافرتی را بررسی کنید.

تجربه شما درباره خرید خدمات گردشگری از آژانس های مسافرتی آنلاین و آفلاین چگونه بوده است؟ آیا تا به حال با گران فروشی تور ها و بلیط های هواپیما در آژانس های مسافرتی مواجه شده اید یا برای تان پیش آمده که پس از خرید بلیط هواپیما، پروازتان کنسل شود؟

حالا که با راه های شکایت از آژانس مسافرتی آشنا شدید، به راحتی می توانید تخلفات دفاتر گردشگری و شکایات خود را به مراجع قانونی اعلام کنید. همچنین، مطالعه دقیق قرارداد سفر میان شما و آژانس مسافرتی، می تواند از بروز چنین مشکلاتی در آینده جلوگیری کند.

1