24 آوریل 2024 - 14:35

ساماندهی ۱۱۸ واحد اقامتی در جزیره هرمز

27 فوریه 2024 - 11:50 dsfr.ir/388a9

ساماندهی ۱۱۸ واحد اقامتی در جزیره هرمز
Majara Residence Hormuz Iran View from the sea
اقامتگاه بومگردی ماجرا در جزیره هرمز | Majara Residence Hormuz

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: ۱۱۸ واحد اقامتی و بومگردی برای ارائه خدمات اسکان به گردشگران و مسافران، تاکنون در جزیره هرمز شناسایی و ساماندهی شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، محمد محسنی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از این واحدهای اقامتی در جزیره هرمز، با اشاره به اینکه بعضی از این اماکن شناسایی شده بدون مجوزهای قانونی بودند، افزود: اماکن اقامتی بدون مجوز، روند دریافت مجوز را از سامانه صدور مجوزها آغاز کرده اند.

وی اظهار کرد: به دلیل وجود جاذبه های طبیعی منحصربه فرد در هرمز، هرساله به ویژه در فصل زمستان و ایام نوروز گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به این جزیره سفر می کنند و همواره با خیل عظیمی از تقاضا برای اسکان در این جزیره روبرو هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به اینکه برخی به طور غیرمجاز اقدام به ارائه خدمات می کنند که ممکن است برای گردشگران و مسافران مشکلاتی را درپی داشته باشد، ادامه داد: ساماندهی و شناسایی اماکن اقامتی برای اسکان مسافران به عنوان یک ضرورت می تواند نقش موثری در جذب گردشگر و رونق گردشگری به این جزیره ایفا کند.

محسنی تاکید کرد: مردم تنها از مراکز اقامتی مجاز دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استفاده کرده و تورهای گردشگری را نیز از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز تهیه کنند.

اقامتگاه بومگردی ماجرا در جزیره هرمز

به گزارش «دنیای سفر»، مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز پیش از این گفته بود؛ با توجه به دستور رهبر و تاکید رییس جمهور مبنی بر نگاه ویژه به جزایر به ویژه جزیره هرمز، طرح احیا و توسعه بافت تاریخی این جزیره رنگین کمانی با معماری و سبک خاصی در راستای رونق اقتصادی و گردشگری این جزیره آغاز شده است.

جزیره رنگین کمانی هرمز که تنگه هرمز برگرفته از نام این جزیره است، دلیرمردان بزرگی در طول تاریخ تاکنون پرورانده و شهدای زیادی در راه حفظ کیان این منطقه تقدیم شده و اکنون به سمت یک جزیره در حال توسعه با محوریت گردشگری پیش می رود.

هرمز در میان زمین شناسان به بهشت زمین شناسی مشهور است، جزیره ای بیضی شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و در ۱۶ کیلومتری بندرعباس است.

این جزیره زیبا با حدود هفت هزار نفر جمعیت همواره در طول تاریخ به علت موقعیت استراتژیک دارای اهمیت راهبردی و بازرگانی بوده و هر سال در ایام سفرهای نوروزی پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران از سراسر کشور است.

1