بردن کدام وسایل از هتل ها دزدی است؟

چه وسایلی از هتل ها بیشتر دزدیده می شوند؟

23 فوریه 2024 - 17:40 dsfr.ir/77498

چه وسایلی از هتل ها بیشتر دزدیده می شوند؟
بردن کدام وسایل از هتل ها دزدی است؟
چه وسایلی از هتل ها بیشتر دزدیده می شوند؟

با وجود آنکه برداشتن برخی وسایل از هتل ها منعی ندارد، اما خارج کردن بعضی از اقلام، ممنوع بوده و حتی دزدی تلقی می شود و گاه جریمه های سنگین برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، هتل ها به انگیزه های مختلفی از جمله تبلیغ برند خود، گاه اجازه خروج برخی وسایل را به مهمانان می دهند، این اقلام شامل شامپو، دهان شویه، نرم کننده مو، ژل حمام، خمیردندان، کلاه پلاستیکی حمام، مسواک، شانه، صابون، گوش پاک کن، تیغ اصلاح، لوسیون، خمیر یا کرم اصلاح و دمپایی های حوله ای است، که برداشتن آن ها به انگیزه داشتن یک یادگاری از هتل چندان منعی ندارد. با این حال، مدت هاست هتل ها مجبورند با مهمانانی که وسایل دیگری همچون حوله، دوش حمام، کنترل تلویزیون، لیوان ها و کتری برقی یا قهوه ساز را خارج کرده اند، برخورد کنند.

خارج کردن روبالشی یا خودکار برای بسیاری از هتل ها ممکن است بی ضرر به نظر برسد، با این وجود، برخی از مهمانان هتل ها آنقدر جسور بوده اند که سعی در خارج کردن تلویزیون، پیانو، تشک یا حتی حیوانات عروسکی از هتل داشته اند.

نتیجه یک نظرسنجی از ۱۳۷۶ هتل، که بیشتر در اروپا واقع شده اند، نشان می دهد که حوله ها بیشتر از همه به سرقت می روند. چوب لباسی، خودکار و لوازم آرایشی و بهداشتی نیز بیش ترین اقلامی بوده اند که توسط مهمانان از هتل ها خارج شده اند.

علاوه بر این اقلام «معمولی»، تعداد دیگری از وسایل هستند که به گفته هتلداران، به مهارت بالایی برای خارج کردن نیاز دارند؛ وسایل حمام، سردوش و دوش هیدروماساژ، صندلی توالت و حتی سینک، از جمله این اقلام هستند که در این بخش گزارش شده اند.

چه وسایلی از هتل ها بیشتر دزدیده می شوند؟

در این نظرسنجی، ۷۴۰ هتلدار از هتل های ۴ ستاره و ۶۳۶ هتلدار از هتل های ۵ ستاره، این رفتار مهمانان را بسته به ثروت و حتی ملیت آنها بررسی کرده اند، که نشان می دهد در این هتل ها، که بیشتر در اروپا هستند، آلمانی ها و بریتانیایی ها رفتار تکرارشونده ای در خروج وسایلی چون لوازم آرایشی و بهداشتی و حوله ها داشته اند.

در مقابل، اتریشی ها در زمینه ظروف و ماشین های قهوه ساز پیشرو بوده اند، در حالی که آمریکایی ها علاقه زیادی به بالش و باتری نشان داده اند.

بررسی و نظرسنجی از این هتل ها همچنین نشان می دهد ایتالیایی ها لیوان ها را به عنوان سوغات هتل ترجیح می دهند، در حالی که سوئیسی ها به سشوار بیشتر علاقه نشان داده اند و فرانسوی ها، بیشتر جذب کنترل تلویزیون شده اند. هلندی ها هم ظاهراً ترجیح می دهند لامپ و دستمال توالت از هتل ها به یادگار داشته باشند.

شامپو، نرم کننده، خمیردندان یا گوش پاک کن، بسته به اینکه مسئولان هتل تا چه اندازه در آراستن حمام دست و دلباز بوده اند، از جمله اشیائی است که مسافران به بردن آن ها علاقه زیادی دارند. 32.1 درصد اشیای به سرقت رفته از هتل را لوازم بهداشتی تشکیل می دهند

این نظرسنجی، که به تازگی در ژورنال های ویژه هتل منتشر شده است، نشان می دهد در هتل های مجلل، آثار هنری از گزند توجه مهمانان در امان نمانده اند.

مجله راهنمای هتل ها نیز گزارش کرده است که احتمال دزدیده شدن تبلت ها در هتل های ۵ ستاره در مقایسه با بخش ۴ ستاره، ۶ برابر بیشتر است و دستگاه های تلویزیون، قهوه ساز و تشک نیز در هتل های ۵ ستاره بیشتر دزدیده شده اند.

همچنین، ۱۱.۸ درصد از مدیران هتل های ۵ ستاره که در این نظرسنجی مشارکت داشتند، به خاطر از دست دادن تشک ها متضرر شده اند، در حالی که به نظر می رسد تنها ۲.۲ درصد از هتل های ۴ ستاره تحت تأثیر این ماجرا قرار گرفته اند.

در همین رابطه: مسافران بیشتر چه چیزهایی را از هتل ها می دزدند؟

در هتل های ۴ ستاره، که در این نظرسنجی شرکت داشتند، حوله ها و جالباسی ها نسبت به هتل های ۵ ستاره تقاضای بیشتری داشته اند. مهمانان معمولی هتل های ۴ ستاره به موارد کاربردی مانند باتری و کنترل های از راه دور نیز علاقۀ بیشتری نشان می دهند.

مقایسه این داده ها با نظرسنجی سال ۲۰۱۹ درباره سرقت در هتل ها نشان می دهد که، «یخچال های کوچک» یا مینی بارها به عنوان یک مورد جدیدِ مورد علاقه مهمانان ظاهر شده اند. ۳.۳ درصد از هتلداران شرکت کننده در این نظرسنجی مورد بررسی، به سرقت از این دستگاه اشاره می کنند. این اتفاق در هتل های ۴ ستاره ۲.۵ برابر بیشتر بوده است. 

در مقایسه با سال ۲۰۱۹، چندین مورد سرقت از هتل ها در حال افزایش است، بر این اساس، اقدام به خارج کردن قهوه ساز، تشک و تبلت ها از هتل ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است. از سوی دیگر، گوشی ها، کارد و چنگال و لامپ نیز در این فهرست قرار گرفته اند.

1