22 ژوئیه 2024 - 13:05

چرا سهمیه بنزین آزاد کم شد؟

23 فوریه 2024 - 15:10 dsfr.ir/8v169

چرا سهمیه بنزین آزاد کم شد؟
چرا سهمیه بنزین آزاد کم شد؟
سهمیه بنزین آزاد موتور سیکلت | سهمیه بندی بنزین از امشب | قانون جدید سهمیه بندی بنزین

سهمیه بنزین آزاد کارت های شخصی با هدف مقابله با قاچاق سوخت کاهش پیدا کرد و همزمان میزان ذخیره بنزین یارانه ای در کارت سوخت خودروی شخصی نیز از ۹ ماه به ۶ ماه رسیده است؛ آیا این کار با قاچاق مقابله می کند؟

به گزارش «دنیای سفر»، بر اساس آخرین تغییرات کارت سوخت، از ابتدای امسال سهمیه بنزین آزاد کارت های شخصی از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر کاهش پیدا کرده و میزان بنزین یارانه ای قابل ذخیره در کارت نیز از ۵۴۰ لیتر به ۳۶۰ لیتر رسیده است.

این تصمیم تا قبل از اطلاع مردم از واقعه و پیگیری رسانه ها، اعلام نشده بود و همین مسئله به تقویت شایعاتی مبنی بر کاهش قریب الوقوع سهمیه بنزین یارانه ای و حتی گران شدن آن منجر شد؛ شایعاتی که از اساس تکذیب شده اند. در این میان، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می گوید: این تصمیمات روی مصرف اثری ندارد و فقط مردم را به زحمت می اندازد.

کشف اتفاقی کاهش سهمیه بنزین آزاد

برخی رسانه ها به دنبال تماس شهروندان از تغییر سهمیه بنزین پیگیری تغییرات جدید در کارت سوخت خودروهای شخصی شدند و به این نتیجه رسیدند که از قرار معلوم، دولت و وزارت نفت بدون اعلام رسمی و صدور بخشنامه، تغییراتی در کارت سوخت خودروهای شخصی اعمال کرده اند که در نتیجه آن، ۵۰ لیتر از سهمیه بنزین آزاد ۳ هزار تومانی کم شده و ظرفیت ذخیره سازی بنزین یارانه ای در کارت های سوخت شخصی نیز ۱۸۰ لیتر کاهش پیدا کرده است.

انتشار این خبر، ضمن سرگردان کردن شهروندانی که به دنبال پاسخ درست بودند، بلافاصله به شکل گیری موجی از شایعات در فضای مجازی منجر شد. شایعاتی که غالباً با بدبینی مطرح می شدند و به هراس افزایش قریب الوقوع قیمت بنزین دامن می زدند.

اطلاع رسانی پخش، بعد از پخش شایعات

خبر رسمی درباره تغییرات بنزینی منتشر شد تا آبی باشد بر آتش شایعات؛ هرچند می شد که با اطلاع رسانی درست، اصلاً مجالی به شیوع شایعات نداد.

جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی با تأیید تغییراتی در نظام سهمیه بندی سوخت، گفت: از ابتدای بهمن ماه، سهمیه بنزین آزاد در کارت های سوخت شخصی از ۱۵۰ به ۱۰۰ لیتر کاهش پیدا کرده و همزمان میزان ذخیره سازی بنزین در کارت شخصی نیز که در دوره کرونا به واسطه محدودیت های تردد به ۵۴۰ لیتر (معادل سهمیه ۹ ماه) افزایش پیدا کرده بود، دوباره به ۳۶۰ لیتر (معادل سهمیه ۶ ماه) کاهش یافت.

او با تأکید بر اینکه هیچ گونه تغییری در سهمیه و قیمت بنزین سهمیه ای انجام نخواهد شد، درباره چرایی کاهش سهمیه بنزین آزاد، گفت: رصد کارت های سوخت شخصی نشان می دهد که فقط ۳۵ درصد خودروها از سهمیه آزاد استفاده می کنند و ۶۵ درصد آنها مصرف کننده بنزین سهمیه ای هستند؛ بر این اساس برای جلوگیری از مهاجرت کارت های سوخت با هدف قاچاق بنزین، تصمیم گرفته شد سهمیه آزاد به ۱۰۰ لیتر کاهش یابد.

به عقیده سالاری نسب، با این راهکار، تا حدی پر مصرف ها مدیریت می شوند.

خسارات قاچاق سوخت، سالانه ۴ میلیارد دلار

برآوردهای غیررسمی، مجموع قاچاق بنزین و گازوئیل از ایران را حدود ۱۵ میلیون لیتر در روز برآورد می کنند که با توجه به قیمت واقعی این فرآورده ها در کشورهای همسایه و بازارهای جهانی، از محل این قاچاق سالانه حدود ۴ میلیارد دلار خسارت به کشور وارد می شود.

شرکت پخش فرآورده های نفتی، دلیل اعمال محدودیت جدید برای سهمیه بنزین آزاد در کارت های سوخت را مقابله با قاچاق عنوان می کند درحالی که با توجه به آمارهای مربوط به کشفیات قاچاق سوخت، موفقیت این راهکار با تردیدهای جدی مواجه است.

سهمیه بنزین آزاد از ابتدای سال ۱۴۰۲ ماهانه ۱۵۰ لیتر بود. این سهمیه اکنون از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر کاهش یافته است. این تغییر از ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۲ اعمال شد. پیش از این، تمامی خودروهای سواری شخصی ماهانه ۱۵۰ لیتر سهمیه بنزین آزاد داشتند که می توانستند با قیمت ۳۰۰۰ تومان در جایگاه های سوخت آزاد دریافت کنند

بر اساس اظهارات امیرمحمد پرهام فر، معاون دفتر پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا، کشفیات بنزین قاچاق در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۲۱ هزار لیتر بوده که در سال ۱۴۰۱ به حدود یک میلیون و ۵۴ هزار لیتر رسیده است. این کشفیات گرچه با رشدی ۲۵۰ درصدی مواجه بوده؛ اما کل آمار سالانه آن فقط معادل یک پانزدهم قاچاق روزانه سوخت در ایران است. سؤالی که همواره مطرح می شود این است که آیا این حجم عظیم از سوخت از طریق نازل پمپ بنزین و باک خودروها مهیای قاچاق می شود یا از مسیری دیگر؟

سهمیه های اضافی می سوزد

شرکت پخش فرآورده های نفتی درباره سرنوشت کارت هایی که قبل از اجرای قواعد جدید، ۵۴۰ لیتر ذخیره داشته اند سکوت کرده؛ اما در فضای مجازی برخی از شهروندان مدعی شده اند که ذخیره ۵۴۰ لیتری آن ها به ۳۶۰ لیتر کاهش پیدا کرده است.

پیگیری ها حاکی از این است که سیاست کاهش ظرفیت ذخیره سازی در کارت سوخت از آذرماه 1402 اجرایی شده و از همان ماه کارت هایی که بیش از ۳۶۰ لیتر ذخیره داشتند، مشمول واریز سهمیه ماهانه نبوده اند؛ اما در آن دوره ذخیره کارت هایی که ۵۴۰ لیتر بنزین داشتند، تغییری نکرده بود.

هنوز سرنوشت کارت هایی که ۵۴۰ لیتر ذخیره داشتند مشخص نیست؛ اما طبق اعلام شرکت پخش، از ابتدای بهمن ماه به بعد، اگر کارت سوختی ۳۶۰ لیتر سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی داشته باشد، تا زمانی که میزان ذخیره آن به کمتر از ۳۶۰ لیتر برسد، سهمیه جدید به آن تعلق نمی گیرد.

سهمیه بنزین آزاد ۱۴۰۲ | سهمیه بنزین آزاد کارت سوخت

راه و چاه اصلاحات بنزینی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه این تغییرات بنزینی، تصمیم خود دولت بوده و هیچ هماهنگی با مجلس انجام نشده است، گفت: این تصمیمات احتمالاً برای کاهش مصرف گرفته شده اما به نظر من جز اینکه مردم را به سختی بیندازد هیچ اثری ندارد.

مصطفی نخعی افزود: راهکارهای حل مشکلات حوزه بنزین کاملاً مشخص است اما اراده ای برای اجرای آنها باید باشد که متأسفانه وجود ندارد.

او با بیان اینکه تغییرات تک بعدی در نظام توزیع بنزین قادر به حل مشکلات این حوزه نیست، گفت: زنجیره وابسته به یارانه انرژی بسیار گسترده است و نمی توان مثلاً با تغییر شیوه سهمیه بندی بنزین از خودرو به فرد یا کاهش سهمیه و... آن را اصلاح کرد. چه بسا این طرح ها نه تنها کمکی به رفع مشکل و بهبود وضعیت معیشت مردم نخواهد کرد، بلکه منجر به اتفاقاتی نظیر رشد تورم نیز خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، درباره راهکارهای حل وفصل مسائل حوزه انرژی و بنزین، تأکید کرد: برای مدیریت بنزین باید مجموعه ای از اقدامات موازی را انجام دهیم که سیاست های قیمتی سهمیه ای فقط بخشی از این مجموعه هستند و بخش عمده اصلاحات مربوط به سیاست های غیرقیمتی خواهد بود.

نخعی ادامه داد: تأمین خودروهای برقی و هیبریدی از محل تولید داخل و واردات، تولید خودروهای کم مصرف، توسعه سی ان جی، کاهش نیاز به استفاده از خودروی شخصی از طریق توسعه حمل ونقل عمومی و کاهش شتاب مصرف سوخت از طریق خروج خودروهای فرسوده از ناوگان فعال، ازجمله اقداماتی است که باید برای حل مشکلات حوزه انرژی به موازات هم انجام شوند. او تأکید کرد: ما ناچار به متنوع کردن سبد سوخت کشور هستیم و فقط با این اقدامات می توان انتظار داشت که به تدریج مصرف معقول و مشکلات حل شود.

1