24 آوریل 2024 - 14:04
رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی:

نرخ هتل های مشهد افزایش نداشته است

21 فوریه 2024 - 17:10 dsfr.ir/618oy

نرخ هتل های مشهد افزایش نداشته است
هتل های محبوب مشهد بین زائران
نرخ هتل های مشهد افزایش نداشته است

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی گفت: در حالیکه مجوز افزایش ۲۵ درصدی نرخ هتل ها در سال جاری را داشته ایم، اما برای جذب بیشتر مسافران افزایش نرخ هتل ها در مشهد را طی سال جاری هنوز اعمال نکرده ایم.

به گزارش «دنیای سفر»، محمود مادرشاهیان در خصوص وضعیت هتل های مشهد در آستانه نوروز ۱۴۰۳ اظهار کرد: در هتل های مشهد ۶۵ هزار تخت رسمی را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی کرده ایم. البته ظرفیت تخت های رسمی هتل های مشهد تا ۷۰ هزار تخت نیز قابل افزایش است.

وی ادامه داد: از ۲۶۵ هتل مشهد، ۲۰ هتل در حال بازسازی هستند که در تلاشیم تا نوروز راه اندازی شوند. ۲۴۵ هتل نیز فعال و از هم اکنون آماده پذیرایی هستند. سعی داریم از تمام هتل های مشهد ۲۶۰ هتل را آماده پذیرایی از مسافران نوروزی کنیم.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه نرخ هتل ها در سراسر کشور در سال جاری ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشتند و با وجود اینکه مجوز افزایش ۲۵ درصدی نرخ ها را داریم، اما هتل های مشهد در سال ۱۴۰۲ تا این لحظه هیچ افزایش قیمتی نداشته اند.

مادرشاهیان با اشاره به اینکه سعی داریم نرخ ها را مدیریت کنیم تا بتوانیم مسافران بیشتری جذب کنیم، گفت: هزینه ها بیش از ۲۵ درصد اضافه شده است، اما برای اینکه جذب مسافر و زائر بیشتری داشته باشیم و سطح اشغال هتل ها را بالا نگاه داریم، افزایش نرخ هتل ها را اعمال نکردیم.

وی در خصوص افزایش نرخ هتل های مشهد در ایام پیک مانند نوروز ۱۴۰۳ خاطرنشان کرد: باید منتظر وضعیت بازار بمانیم. از آنجا که نوروز ۱۴۰۳ با ماه مبارک رمضان نیز تقارن پیدا کرده تخفیف های ویژه برای مسافران در نظر گرفته ایم. زائرانی که ۱۰ روز در هتل های مشهد اقامت داشته باشند، می توانند تا ۳۰ درصد از هتل ها تخفیف بگیرند. اگر مسافران در این خصوص مشکل داشتند می توانند با جامعه هتلداران خراسان رضوی ارتباط بگیرند تا هماهنگ کنیم که هتل موردنظرشان تخفیف ویژه را برای آنان لحاظ کنند.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که ماندگاری زائر را در مشهد بالا ببریم؛ چراکه ماندگاری زائر به اقتصاد مشهد کمک زیادی خواهد کرد.

1