24 آوریل 2024 - 13:57

افتتاح دو هتل در ماکو

20 فوریه 2024 - 18:40 dsfr.ir/c74qa

افتتاح دو هتل در ماکو
افتتاح دو هتل در ماکو
نمایی از یک هتل در ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از افتتاح دو هتل ۴ و۵ ستاره در ماکو تا عید ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: یک شرکت هوایی طبق تفاهمنامه قرار است دو هزار میلیارد دلار در ماکو سرمایه گذاری کند.

به گزارش «دنیای سفر»، حسین گروسی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: تفاهمنامه ای را با هلدینگ گردشگری یکی از شرکت های هواپیمایی امضا کرده ایم تا به مبلغ دو هزار میلیارد دلار در حوزه زیرساخت های منطقه آزاد ماکو مانند هتل های کپسولی، هتل، تقویت فرودگاه و حمل و نقل و مجموعه های گردشگری سرمایه گذاری کند تا برای اینکه بتوان گردشگران را به مدت حداقل دو شب در ماکو نگه داشت. ماکو می تواند مقصد گردشگر باشد اما الان محل گذر است.

وی از افتتاح دو هتل ۴ و ۵ ستاره در ایام عید ۱۴۰۳ توسط بخش خصوصی و با سرمایه گذاری داخلی خبر داد و گفت: زیرساخت های دیگر مانند شهربازی یا تفریحات سالم نیز آماده سرمایه گذاری است. ما آمادگی داریم تا زمین را به بخش خصوصی واگذار کنیم. همچنین می توان از ظرفیت سد و دریاچه ارس استفاده کرد. بستر بازی و ورزش های آبی و پاراگلایدر و اسکی و سوارکاری در ماکو وجود دارد و از سرمایه گذاران دعوت می کنیم که در این حوزه ورود کنند.

از رسانه ها انتظار داریم که بیشتر به منطقه آزاد ماکو بپردازند در حالی که ماکو از نظر گردشگری بسیار غنی است و ما دو کلیسای ارزشمند قره کلیسا و حضرت مریم داریم که می تواند مقصد گردشگران باشد. هم اکنون تعداد زیادی از گردشگران خارجی از این دو مقصد دیدن می کنند. اگر زیرساخت ها را ایجاد کنیم تعداد گردشگران خارجی ۲۰ برابر می شود و ماکو مقصد گردشگران ترکیبی خواهد شد.

وی توضیح داد: چرا باید گردشگران داخلی از تهران یا شهرهای دیگر با ده برابر هزینه تا ترکیه بروند درحالی که می توانند یکی دو روزی در ماکو باشند و از جاذبه های آن دیدن کنند سپس از ماکو به ترکیه بروند. بنابراین ماکو می توان مقصد گردشگری ترکیبی داخلی و خارجی باشد.

گروسی میزان گردشگران ورودی و خروجی از ترکیه را هم اعلام کرد و گفت: حدود یک میلیون و۲۰۰ هزار نفر از ایران به ترکیه می روند درحالی که شاید تنها ده درصد از این تعداد گردشگر ترک به ماکو می آیند. با این حال در تلاش هستیم تا این تعداد را افزایش دهیم.

1