24 آوریل 2024 - 10:09

درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور رونالدو در تهران چقدر بود؟

20 سپتامبر 2023 - 20:30 dsfr.ir/a54h7

درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور رونالدو در تهران چقدر بود؟
رونالدو در هتل اسپیناس پالاس تهران
درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور رونالدو در تهران چقدر بود؟

از ابتدای مشخص شدن رویارویی النصر عربستان با پرسپولیس ایران، بحث درباره کمیت و کیفیت حضور کریستیانو رونالدو در ایران، به اوج خود رسید.

به گزارش «دنیای سفر» مهمان نوازی ایرانی ها زبانزد تمام دنیاست و این بار هزینه کردن برای ستاره فوتبال جهان درست در مقابل رکود و تورم حاکم بر جامعه، به نوعی آبروداری است!

چالش ها برای پذیرایی مناسب و درخور از رونالدوی النصر، تا لحظه آخر ادامه دار بود و حواشی مختص به خود را داشت. هتل اسپیناس پالاس ۲ تهران، از چند مدتی قبل به عنوان مکان استقرار رونالدو انتخاب شد که این مسئله به نوبه خود قابل توجه است.

دو شب اقامت ستاره فوتبال جهان در اسپیناس پالاس فقط ۹۰ میلیون تومان!

هتل بین المللی اسپیناس پالاس تهران در سال ۱۳۹۴ در ارتفاعات منطقه سعادت آباد افتتاح شد. این هتل در ۲۰ طبقه ساخته شده و دارای ۴۰۰ باب اتاق، سوئیت لوکس و ... است. اتاق اسکای که گران ترین سوئیت این هتل محسوب می شود، برای اقامت رونالدو پیشنهاد شده است. این سوئیت ۲۵۰ متری در آخرین طبقه هتل قرار داشته و دارای اتاق خواب جداگانه، اتاق کار، سالن مستقل و جکوزی اختصاصی درون سوئیت است.

می توان گفت این بیش ترین بضاعت ایران برای پذیرایی از رونالدو بود. هزینه یک شب اقامت در این سوئیت، حدود ۴۵ میلیون اعلام شده (براساس نرخ موجود در سایت هتل اسپیناس پالاس برای رزرو) که برای دو شب اقامت ستاره فوتبال جهان، این رقم به ۹۰ میلیون تومان می رسد. البته مشخص نیست این رقم فقط برای اقامت مسافران و توریست های خارجی مورد محاسبه قرار می گیرد یا برای ستاره فوتبال جهان رقم خیلی متفاوت تر از این خواهد بود!

هرچند اگر این رقم را برحسب دلار یا یورو محاسبه کنیم، فراهم کردن بهترین اقامت برای رونالدو در تهران رقمی بسیار ناچیز خواهد بود. اتفاقی که محل اقامت رونالدو را بیش از پیش مورد توجه قرار می دهد، پر شدن تمامی اتاق های این هتل پیش از ورود النصر به تهران توسط ایرانیان است.

رونالدو در هتل اسپیناس پالاس تهران

هزینه برای عکس یادگاری با رونالدو

گزارش های حاضر نشان می دهد هنگام ورود کاروان تیم النصر عربستان به هتل اسپیناس پالاس تهران، به دلیل ازدحام جمعیت و تعداد بیش از حد طرفداران و افراد، اتفاقات عجیب و گاه شرمنده کننده ای رخ داد. اما این اتفاق، تنها چالش اسپیناس پالاس نبود؛ رزرو شدن تمامی اتاق های این هتل از سوی ایرانیان و طرفداران فوتبال برای دیدن لحظه ای رونالدو، از دیگر عجایبی است که به لطف رونالدو شاهد آن هستیم.

تمامی این تلاش ها در راستای آن است که افراد بتوانند شانسی هر چند کم برای دیدار و یا عکس یادگاری با این ستاره فوتبال پرتغالی داشته باشند. نکته قابل تامل، هزینه ای است که افراد برای این شانس حاضر به پرداخت آن بودند.

با استناد به قیمت های رزرو حاضر در سایت هتل اسپیناس پالاس، کمترین قیمت اتاق موجود در این هتل یک تخته، شبی ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که به گفته افراد، کمی سخت می توان این نوع اتاق ها را خالی پیدا کرده و رزرو کرد. قیمت اتاق های این هتل ۵ ستاره لوکس تا شبی ۳۵ میلیون تومان رسیده و قیمت ها بر اساس سرویس ها و تعداد نفرات در این ۴۰۰ باب اتاق و سوئیت متفاوت است.

براساس آمار موجود، تمامی اتاق های این هتل برای دو روزی که رونالد مهمان تهران است، پرشده و بخش زیادی از رزروکنندگان را ایرانیان تشکیل می دهند. به طور معمول تیم های فوتبال در زمان سفر، یک طبقه از هتل را به منظور حفظ امنیت روانی بازیکنان خود رزرو کامل می کنند، اما فارغ از این اصل نیز پر بودن تمامی اتاق های هتل اسپیناس پالاس برای این دو روز متحیرکننده است.

درآمد هتل اسپیناس از حضور رونالدو در تهران

فارغ از اتاق های رزرو شده توسط تیم النصر، اگر به طور خوش بینانه میانگین قیمت اتاق های هتل اسپیناس پالاس را ۱۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، دو شب اقامت رونالدو در این هتل بیش از ۷ میلیارد تومان آورده مالی و درآمد هتل برای مدیران اسپیناس پالاس به همراه داشت.

شاید بتوان گفت اسپیناس معدود روز هایی را در طول عمر خود به این شلوغی و استقبال دیده است. این هزینه تنها برای اقامت در هتل محاسبه شده و اگر سایر هزینه ها را محاسبه کنیم، به مبالغی بیش از این می رسیم.

این منبع مالی، هزینه ای است که از سوی طرفداران فوتبال ایرانی، برای دیدن لحظه ای رونالدو پرداخت شده و نمی توان از کنار این رقم به راحتی عبور کرد.

دسته بندی و قضاوت کردن درباره این افراد کاری دشوار به نظر می رسد؛ چراکه نه می توان آن ها را تماما از قشر مرفه دانست و نه علاقه مندان بیش از حد فوتبال که با وجود دشواری، حاضر به پرداخت این مبالغ بودند.

رونالدو اگر می دانست با اقامتی کمتر از دو روز می تواند چه گردش مالی سنگینی را ایجاد کند، شاید از ایران طلب سهم می کرد.

1