22 ژوئیه 2024 - 12:59
از سوم تا ششم اسفند

نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران برگزار می شود

5 فوریه 2024 - 12:20 dsfr.ir/hw8mz

نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران برگزار می شود
نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران
نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران

معاون صنایع دستی استان تهران از برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در روزهای سوم تا ششم اسفند خبر داد و گفت: از تسهیلات و ظرفیت های نمایشگاه گردشگری برای برگزاری این نمایشگاه بهره گرفته می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، احسان دهقانی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران درباره برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران بیان کرد: این نمایشگاه پس از پایان نمایشگاه بین المللی گردشگری با فاصله چند روز از سوم تا ششم اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

معاون صنایع دستی گفت: بخش خصوصی درخواست برگزاری این نمایشگاه را به معاونت صنایع دستی تهران داد و ما هم این درخواست بررسی و مجوز برگزاری را صادر کردیم. زمان درخواستی بخش خصوصی ۱۲ تا ۱۵ اسفند بود که به سوم تا ششم اسفند تغییر داده شد. از این جهت که به زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری نزدیک باشد و اداره های کل میراث فرهنگی استان ها بتوانند تسهیلاتی که برای حضور فعالان گردشگری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران فراهم می کنند را در اختیار فعالان صنایع دستی نیز قرار داده و آن را به اشتراک بگذارند. از طرفی در ایام سوم تا ششم اسفند با سه روز تعطیل مواجه هستیم و بازدیدکنندگان زمان بیشتری برای حضور در نمایشگاه خواهند داشت.

دهقانی گفت: به اداره های میراث فرهنگی در استان ها توصیه می کنیم از ظرفیت های موجود در غرفه های نمایشگاه گردشگری برای نمایشگاه صنایع دستی نیز بهره ببرند. چون اداره ها یک بار برای نمایشگاه گردشگری هزینه کرده اند و پول غرفه را داده اند بنابراین می توان از همان متریال برای غرفه های نمایشگاه صنایع دستی هم استفاده کرد.

وی با بیان اینکه شعار این نمایشگاه «صنایع دستی؛ پیشران تولید ملی و اقتصاد هویت بنیان» مطرح شده است گفت: دو سالن ۳۸A و ۳۸B در فضای چهار هزار و ۲۰۰ متر مربعی به نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران اختصاص دارد. درحال رایزنی هستیم تا بتوانیم سالن سوم را هم در اختیار بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه بازارچه عیدانه نیست گفت: در این چند روز ضمن فروش و معرفی صنایع دستی بحث آموزش نیز مد نظر قرار داده شده است.

دهقانی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در نمایشگاه برای غرفه سازی و اجاره هر غرفه حداقل ۱۲ میلیون تومان هزینه می کنند افزود: کوچک ترین غرفه ها ۱۲ متری است و در این نمایشگاه حدود ۲۵۰ غرفه با حضور ۳۰۰ هنرمند خواهیم داشت. بنابراین هم اکنون فرایند ثبت نام افراد در سایت نمایشگاه آغاز شده است.

نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران برگزار می شود

1