6 دسامبر 2023 - 22:48

رکورد نشست و برخاست پروازها در فرودگاه مشهد شکسته شد

18 سپتامبر 2023 - 12:40 dsfr.ir/6k57r

رکورد نشست و برخاست پروازها در فرودگاه مشهد شکسته شد
میثم رودکی
فرودگاه بین المللی مشهد | Mashhad Hashemi Nejad International Airport

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی از رکوردشکنی فرودگاه مشهد در تعداد نشست و برخاست پروازها پس از کرونا خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» از مشهد، محمود امانی بنی از رشد پروازها و افزایش مسافران مشهد در ایام پایانی ماه صفر امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت:  تعداد سفرهای هوایی و زائران جابه جا شده در فرودگاه مشهد طی روزهای پایانی ماه صفر امسال، در تعداد پروازها و مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی افزود: براین اساس، تعداد پروازها در این ایام نسبت به مدت مشابه (ایام پایانی ماه صفر سال ۱۴۰۱) ۱۵ درصد افزایش یافته و در این ایام تعداد مسافرانی که توسط ناوگان هوایی به مشهد مقدس سفر کردند ۳۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

امانی بنی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر برای روز (شنبه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۲) نیز ۲۰۰ پرواز به منظور تسهیل تردد زائران علی بن موسی الرضا(ع) در نظر گرفته شده و همچنین تعداد مسافرانی که امروز توسط ناوگان هوایی در مشهد جابه جا خواهند شد، ۳۱ هزار مسافر پیش بینی شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی تصریح کرد: زائران علی بن موسی الرضا(ع) توجه داشته باشند که بلیت پروازهای فوق العاده به مقصد مشهد مقدس از طریق سایت های رسمی و با نرخ مصوب به فروش می رسد.

وی یادآور شد: فرودگاه مشهد در دهه آخر صفر امسال ضمن برپایی ۳ موکب با اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی اعم از سرود، تئاتر خیابانی، دمام زنی و غیره به استقبال از زائران رضوی رفت.

1