دوره های هتلداری و گردشگری در بندرعباس

15 سپتامبر 2023 - 11:40 dsfr.ir/ju5ih

دوره های هتلداری و گردشگری در بندرعباس
ایرنا
دوره های هتلداری و گردشگری در بندرعباس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: ۲ رشته هتلداری و گردشگری در هنرستان دخترانه آینده سازان و دبیرستان پسرانه پروفسور حسابی شهر بندرعباس از ابتدای مهرماه سال جاری آموزش داده می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، محمد محسنی روز پنجشبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا، هدف اصلی آموزش این رشته ها در استان را بهبود کیفیت خدمات در صنعت گردشگری و هتلداری عنوان کرد و افزود: افزایش مهارت های فنی افراد در صنعت گردشگری و هتلداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: استان ها با جاذبه های تاریخ، فرهنگی و طبیعی خاص خود شناخته می شوند بنابراین، آموزش به افراد در رشته های گردشگری و هتلداری امکان مشارکت در حفظ و نگهداری و همچنین ترویج این جاذبه ها را می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان افزود: رشته های گردشگری و هتلداری یکی از تاثیرگذارترین رشته ها در موفقیت صنعت گردشگری و هتلداری هستند که با رشد روزافزون صنعت گردشگری، نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در این رشته ها به یکی از ستون های اصلی موفقیت این صنعت تبدیل خواهند شد.

محسنی خاطرنشان کرد: آموزش رشته گردشگری و هتلداری در هنرستان ها باتوجه به نقش مهم گردشگری در توسعه ی اقتصادی و اشتغال زایی، می تواند به درآمدزایی و اشتغال زایی جوانان کمک کند.

وی افزود: ایجاد فرصت های شغلی در حوزه گردشگری و صنعت هتلداری به دانش آموزان این رشته های تحصیلی، امکان یافتن شغل پس از دانش آموختگی را می دهد و بازار کار آن ها در هرمزگان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان خاطرنشان کرد: افرادی که بعد از هنرستان تمایل به تحصیل در این رشته ها را داشته باشند هم زمان با تحصیل در دانشگاه می توانند در مراکز و تاسیسات گردشگری مشغول فعالیت شوند.

1