9 ژوئن 2024 - 20:45
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی خبر داد

افتتاح ۲۲ هزار متر ترمینال فرودگاهی در مهرماه

14 سپتامبر 2023 - 15:20 dsfr.ir/jz1zu

افتتاح ۲۲ هزار متر ترمینال فرودگاهی در مهرماه
ویکی مدیا
ترمینال فرودگاه مشهد

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: در مهرماه شاهد افتتاح ۲۲ هزار متر ترمینال هستیم که ۹۷ درصد آن تکمیل شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، محمود امانی بنی امروز ۲۲ شهریورماه، در ششمین نشست خبری قرارگاه عملیاتی زائران دهه آخر صفر استانداری خراسان رضوی که در پایانه مسافربری امام رضا (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در اربعین فرودگاه استان خراسان رضوی بالاتر از پیش بینی خدمت رسانی کرد. از ۲۰ تا ۲۷ شهریور نیز برای دهه پایانی صفر برنامه ریزی داریم.

وی بیان کرد: پیش بینی ما در زمینه میزان افزایش براساس پرواز نیست، بلکه براساس مسافر برنامه ریزی کردیم؛ زیرا تعداد پرواز با هماهنگی هایی که داشتیم روزی حداقل ۳ پرواز ۷۴۷ و ۳۴۰ در مسیرهای تهران و برخی روزها پرواز ۷۴۷ در مسیر تبریز تردد خواهند داشت. در این ایام تعداد پروازها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد و تعداد مسافر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است.

امانی بنی افزود: پیک ورودی زائر امروز بعدازظهر با ۱۸۰ پرواز تا ۱۲ شب خواهد بود. بیش ترین میزان خروج زائر نیز روز شنبه با ۳۲ هزار و ۲۰۰ نفر و یکشنبه با حدود ۳۱ هزار نفر است. تاکنون ۱۹۲ پرواز برای روز شنبه پیش بینی شده، البته ممکن است پروازهای فوق العاده بیشتری نیز داشته باشیم.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: احتمالا شنبه به دلیل شلوغی برخی دیر به فرودگاه برسند پس حتما زمان را مدیریت کنند. با سازمان هواپیمایی هماهنگ کردیم که می توانیم بین ۲۷۰ تا ۲۸۰ پرواز را در یک روز پذیرش کنیم.

وی عنوان کرد: مجموعه فرودگاه ها در سال گذشته بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. در مهرماه شاهد افتتاح ۲۲ هزار متر ترمینال هستیم که ۹۷ درصد آن تکمیل شده است.

1